Evinizden Sigara Kokusunu Çıkarmanın Pratik Yolu

Kapalı Mekânlarda Sigara Kokusunu Önleme Yöntemi

Sigara Kokusu Nasıl Çıkarılır

Evlerimizde, arabalarımızda veya vakit geçirdiğimiz ve bize ait sayılabilecek kapalı alanlarda sigara içmeden duramayanlar için içerilere sinmiş sigara kokusunu çıkarmak için güzel bir tavsiyemiz var. Çünkü içerilere sinen sigara kokusu içenleri bile rahatsız edebilir. İçmeyenler içinse oldukça rahatsız edici bir koku oluşturur. İşte bunun önüne geçmeniz oldukça basit. Tabi ki öncelikli tavsiyemiz kapalı alanlarda sigara içmemeniz ancak ille de içiyorsanız ve kokudan da rahatsızsanız aşağıdaki öneriyi uygulamanızı tavsiye ederiz.

Yapacağınız işlem çok basit. Elma sirkesini mutfakta bulaşıkları yıkamak için kullandığımız bulaşık süngerinin üzerine yeterince sirke emecek şekilde döküyoruz. Ve bu süngeri büyük bölümü açıkta kalacak şekilde bir kaba yerleştiriyoruz.  Bu kap, bir tabak dahi olabilir yeter ki süngerin büyük bölümü- mümkünse tabağa yatırılmış kısmı hariç her yeri- açıkta kalsın.  Sonra bu tabağı sigarayı kullandığınız kapalı mekânın uygun bir yerine koyun. Süngerdeki sirkeyi belli aralıklarla kontrol ediniz çünkü zamanla buharlaşıp kuruyacaktır. O zaman süngere biraz daha sirke ilave etmeniz gerekir. Sünger kirlendiğinde ise süngeri suda basitçe yıkayıp yeniden kullanabilirsiniz.

Deneyin farkı çok kısa sürede hissedeceksiniz. Sigaranın içeriye sinmiş o kesif ve kötü kokusu çok kısa zamanda kaybolup gidecektir.

Bu yöntemi uygularsanız lütfen elde ettiğiniz sonuçları buraya yorum olarak yazınız…

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir