Nomura Kanji Jig Kamış İnceleme/300 cm 80-20 gr

Nomura Kanji 300 cm 80 gr Shore Jig Kamış

Shore jigging, son dönemlerde balıkçılar arasında oldukça popüler bir avlanma biçimi oldu. Özellikle büyük balıkların peşine takılan, yakalayacağı koca bir balıkla bütün bir yıl mutlu olanların başvurduğu bir avlanma biçimi shore jigging.

Shore jigging, kıyıdan jig yapılan yöntemin yaygın adıdır. Bu yöntem epey yorucu ve balık yakalamak oldukça zordur. Fakat iyi bir mera ve hedeflenmiş doğru balık şansın da yardımıyla yakalanabilir. Ancak shore jig için avlanacağınız merada hedef balıkların olup olmadığını bir şekilde öğrenmeniz işinizi kolaylaştırır.

Gelelim konumuz olan “Nomura, Kanji Shore Jig 300cm 20-80 gr” atarlı kamışımıza. Piyasada çok duyulmamış dağıtımını Cengiz Balıkçılığın yaptığı ve internette de yorumlarına pek rastlayamadığımız bir kamış modeli. Kamışı kullanma şansına sahip oldum. Öncelikle kamış oldukça sağlam duruyor. Piyasada iki modeli var. Diğeri 290 cm boyunda geriye kalan özellikleri aynı. Rengarenk bir kamış diyebiliriz. Kamışın normal atarı internet sitelerinde 90 gr olarak geçiyor oysa kamışın üzerinde resimlerinde de göreceğiniz gibi 80 gr. Kamış oldukça sert bir aksiyona sahip 40 gr ve üstü ağırlıktaki jiglerle daha iyi performans veriyor. 40 gr Sawager jigi zorlanmadan 60-70 metre uzağa yollayabildim. Daha hafif jigleri hem yeterince uzağa atamıyorsunuz hem de çekerken verimli şekilde yüzdüremiyorsunuz. 28 gr jigi en fazla 30-40 metreye yollayabildim. Yüzüklerin “fuji” olarak yapılması kamışın artı yönlerinden biri olarak göze çarpıyor. Makinanın kamışa geçtiği yer diğer kamışların aksine önden kıstırmalı bir şekilde tasarlanmış. Şöyle bir aksilik yapabiliyor bu tasarım bazen parmaklarınız atış sırasında ve sarma esnasında burayı çevirip makaranızın gevşemesine neden olabiliyor.

Bunların dışında Nomura Kanji 300 cm kamış için şunu da eklemek gerekir. Bu kamış, büyük balık peşinde koşan shore jigciler için oldukça ideal duruyor. Özellikle kıyıdan torik, sinarit ve akya gibi zorlu balıkları hedefleyenler için sağlam, yormayacak kadar hafif(210 gr ağırlığında) oldukça iyi bir seçenek olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir