Shimano twinpower sw 4000 xg-b

             Shimano balık malzemesi üretiminde kendini dünya çapında kanıtlamış bir markadır. Bu yüzden alt seviye ürünlerin de bile amatörler için yeterli kaliteyi sağlamaktadır.

             Her balıkçı malzeme alırken  bütçesine göre hareket eder. Ve aldığımız ürünler de ödediğimiz para kadar kalite sunar. Shimano markasının üst seviye makinelerinden olan twinpower serisi balıkçılar için oldukça özel bir yere sahiptir. Stella ürününden sonra söyleyebiliriz ki Shimano‘nun en kaliteli serisi twinpower’dır. Tabi kullanıcıların alışkanlıklarına göre buna farklı cevap verenler olabilir. Neticede Shimano’nun bu serisini kullanan hiç bir kullanıcı ürünü kötüleyecek şeyler söylemez. Söylese bile istisnai durumlar için söyler. Daiwa’nın Certate modelinin daha ötesinde bir model olarak göze çarpmaktadır Twinpower. Shimano’ nun modellerinin Daiwa makinelerden daha küçük gövdeye ve kafa sahip olduğunu hatırlatmak da fayda var.

              Sw Twinpover xg b 4000 modeli 6.2 gibi yüksek devre sahip.  11 kg. Maksimum drag değeri ile oldukça güçlü bir makine. Ayrıca 11 bilyeye sahip olan makine sarım esnasında çok akıcı. Makinenin 355 gr ağırlığı gücüne göre oldukça makul. Bir turda 95 cm sarım yapıyor. Hızlı devri ve uzun sarımı sayesinde rüzgarlı havalarda misinayı toplamada avantaj sağlıyor .

              Twinpower ın sw4000xg b modeli spinciler için oldukça tatmin edici bir makine. Makinenin üzerindeki Sw (salt water) yazısı tuzlu su için üretildiğini gösteriyor. Fiyat olarak oldukça pahalı ancak bu parasını sonuna kadar hak eden bir makine. Penn makinelerde gibi geriye dönüşsüz kol yapısı büyük balıklarla başa çıkmak için tasarlanmış. Aleminyum alaşımlı gövde korozyona karşı oldukça dirençli. Ayrıca su geçirmeyen yapıya sahip. Av esnasında su temaslarında size güven verecektir. Makineyi kovaya koyup yıkayanlar bile oluyor. Ancak böyle pahalı bir makinede denememek de fayda var temizliği silinerek yapılabilir. Ya da makarayı çıkarıp yıkayabilir diğer kısımları ıslak bezle silebilirsiniz.

Editör Yorumu:

Sw Twinpover xg b 4000 modeli spin avcılık yapacaklar için tercih edilebilecek üst seviye bir makinedir. iki yıldır kullandığım bu makinede en ufak bir sorun yaşamadım.Sık sık makine değiştirme derdini sonlandıracak, güvenle kullanacağınız, çok güçlü bir makine.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir