iPhone 11, iPhone Pro 11, iPhone Pro Max. özellikleri

Apple’ın yeni akıllı telefon serisi olan iPhone 11, iPhone Pro ve iPhone 11 Pro Max,  kamera, ekran ve batarya olmak üzere geliştirilmiş ve güçlendirilmiş özellikleriyle dikkat çekiyor. iPhone 11 Pro özellikleri ve iPhone 11 Pro Max özellikleri, önceki modellere göre daha iyi fotoğraf ve video performansı vadediyor. Ayrıca gelişmiş batarya ile 10-12 saat arası video oynatma iddiasında bulunuyor. iPhone çıkardığı her yeni modelle dünyada ses getirdiğini söyleye biliriz. Ancak bu ses bazen içi boş bir davula dönüşebiliyor. Dünyada sırf iPhone olduğu için bu telefonların her serisini beğenen hayranları var. Belki telefon bu günlük işlerimi görsün fazlasına gerek yok diyenler için kulağa tuhaf gelebilir bu durum. Ancak iPhone’un işletim sisteminin android sistemlerden farklı ve daha güvenli oluşu bir nebze olsun bu konuya açıklık getirebiliyor.

Yenilenen özelliklerinin başında iki modelde üçe çıkarılan kamera teknolojisi, gelişmiş ekran görüntüleri ve artırılmış batarya kapasitesi gelen iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max, bu özelliklerinin dışında paslanmaz çelik ve çizilmez camdan oluşan dayanıklı ve zarif tasarımı, yapay öğrenme teknolojisine sahip yenilikçi çip, gelişmiş yüz tanıma teknolojisiyle arttırılmış güvenlik gibi yenilikler sunuyor.

EKRAN VE Tasarım

Apple’ın iPhone X ile ilk defa başlattığı çentikli model tasarımı anlayışının sürdürücüsü olan iPhone 11 Pro, 144 mm uzunluk, 71.4 mm genişlik, 8.1 mm derinlik ölçüleri, 188 gr ağırlığı, köşeleri yuvarlatılmış ergonomik ve estetik tasarımının yanında çizilmez cam ve paslanmaz çeliğin birleştiği, üst kalite materyallerle donatılmış yapısı sayesinde suya, toza, darbeye IP68 standartlarında dayanıklılık gösteriyor. 5.8 inç Super Rerina XDR OLED ekran ise yüksek çözünürlüğü, keskin, canlı ve net görüntüleriyle etkileyici olurken parmak izi ve yağ tutmayan, çizilmelere karşı dayanıklı olan özel kaplamasıyla da büyük avantaj sağlıyor.

VİDEO VE Kamera

3 ayrı kamera 12 MP çözünürlüğe sahip; Ultra Geniş, Geniş ve Telefoto isimleriyle adlandırılıyor ve her kamera, görüş açısının eski modellere kıyasla oldukça genişlemesini sağlıyor. iPhone 11 Pro’nun kamerası gece çekimleri konusunda da oldukça iddialı. Akşam üstleri ışığın az olduğu ortamlarda ya da havanın kapalı olup ışığın loşlaştığı zamanlarda ışık dengesini mükkemmel şekilde yakalayan bu iPhone modeli, aynı zamanda 4’lü flaşıyla da yüksek düzeyde ışık ve aydınlık sağlarken 10 kata kadar net dijital zoomlar yapabiliyor. Arka kameralar gibi ön kamerası da 12 MP çözünürlüğe sahip olan iPhone 11 Pro, ek olarak 4K video çekebilme, stereo kayıt, 6 kata kadar net dijital zoomlar ve videoyu oynatırken zoom yapabilme gibi yenilikçi özelliklere de sahip.

BELLEK VE İşlemci

4 GB RAM ve 64 GB, 256 GB ve 512 GB dahili hafıza şeklinde piyasaya sunulan iPhone 11 Pro, Apple A13 Bionic çip ile geliyor. Bu çip zaman içinde kullanıcısının davranışlarına göre şekillenebilen yapay zeka teknolojisine sahip. Oldukça güçlü olan bu işlemci, belirli işlemleri tasarruflu modda gerçekleştirerek 3190 mAh Li-Ion hızlı ve kablosuz şarj destekli bataryadan 4 saat daha fazla verim almayı sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir