2019 Bilim Kurgu Film Tavsiye/Yorum

Ad Astra film afişi

2019 YILI BİLİM KURGU FİLMLERİ

Bu başlık altında 2019 yılında çıkmış veya çıkacak bilim kurgu filmleri hakkında kısa bilgiler yer alacaktır. amacımız sinema severlere ilgi alanlarına göre film tavsiyesinde bulunabilmektir. sayfamız yeni filmler çıktıkça güncellenecektir.

AD ASTRA/ YILDIZLARA DOĞRU

Yapım: ABD, Süre: 2.04 saat, Yönetmen: James Gray

2019 yılında daha vizyona çıkmadan adından çok söz ettiren filmlerinden biri olan ve ülkemizde vizyona Yıldızlara Doğru adıyla çıkan film, astronot Roy McBride’ın çıktığı uzay yolculuğunu konu ediyor. Roy rolünde Brad Pitt’i görüyoruz. Ve filmin merakla beklenmesinin arkasındaki en büyük etkenlerden biri kuşkusuz Brad Pitt. Roy McBride’nın babası, yıllar önce uzayda hayat olup olmadığını araştırmakla görevlendirilmiş bir bilim adamıdır. Fakat bu görev sırasında kaybolmuş ve kendisinden bir daha haber alınamamıştır. Babasını uzayda bulmak isteyen Roy, dünyayı tehdit eden bir garip olayı da çözmek için güneş sisteminin dışına yolculuğa çıkar. Bu yolculuk Roy’un beklediğinden çok farklı şekilde gelişir. Yolculuk sayesinde Roy’un bu yolculuğu insanın doğasına ve kozmostaki yerine dair önemli sırların ve bilinmezlerin ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Film bilim kurgu ve uzay kelimeleri bir araya geldiğinde herkesin kapıldığı görsel şölen beklentilerini karşılamıyor. Zaten konusu gereği görsel efektlerle öne çıkmaya niyeti yok filmin. Çünkü film bir yolculuğun insanı dönüştürmesini konu alıyor. Dolayısıyla esrarengiz ve ürkütücü uzaylılar içermiyor. Bunun yerine belki daha gerçekçi biçimde gelecekte uzay yolculuklarının nasıl ticarileşip sıkıcı bir hale dönüşebileceğini anlatıyor.

Sonuç olarak, görsel efektlerle şişirilmemiş, aksiyon ve gerilimin düşük olduğu izlenmeye değer bir uzay yolculuğu filmi diye biliriz.

Siyah Giyen Adamlar/ Orijinal ismi: Men In Black: International  

Vizyon Tarihi : 2019, Süre: 1.55 saat

Yapım: ABD

Serinin ilk üç filmi oldukça başarılıydı diyebiliriz. Will Smith ve Tommy Lee ‘nin canlandırdığı eğlenceli ikili sinema severler tarafından oldukça sevilmişti. Dünyada gizlice yaşayan ve kimilerinin büyük kötü planları olan uzaylıları kontrol altında tutan gizli bir birimin hikayesi kaldığı yerden devam ediyor. Bilim kurgu filmleri içinde konusu itibariyle oldukça başarılı olan bir serinin devam filmi.

Fakat ne yazık ki bu son Men in Black filminde Will Smith ve Tommy Lee Jones kadroda yer almayacak. Onların yerine Chris Hemsworth (Ajan H) ve Tessa Thompson (Ajan M), filmin ana karakterlerini canlandıracak. Bu yüzden filmin aşinalarının gözleri eski ikilimizi arayacak.

Siyah Giyen Adamlar serisinin bu son filminde, dünyamızı uzaylıların kötülüklerinden korumaya çalışan ekibin, bu güne kadar karşılarına çıkan en büyük tehdit olan köstebeği ortaya çıkarmak için birlikte çalıştıkları ekiple yaşadıkları mücadeleyi anlatıyor. Siyah Giyen Adamlar daha kalabalık bir ekiple karşımıza çıkıyor. Evren, herhangi birinin şekline girebilen bir uzaylı istilası ile karşı karşıya kalınca, ödüllü ajan H ile kararlı çaylak M birlikte hareket etmeye karar verir. Yeni ikili, gezegenimizi bu garip yaratıklardan kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişir. Yönetmenliğini Barry Sonnenfeld’in yaptığı, Tommy Lee Jones ve Will Smith’le özdeşleşmiş Men In Black’in spin-off olarak izleyeceğimiz filmin yapımcılığını Laurie MacDonald ve Walker Parkes üstleniyor. Filmin senaryosunu ise Matt Holloway ve Art Marcum hazırlamış.

İstila Altında / Captive State 2019

Süre: 1.49 saat, Yapım: ABD, Yönetmen: Rupert Wyatt

Son yıllarda çok sık karşımıza çıkmayan uzaylı istilasını konu alan filmlerden biri. uzaylı istilasını anlatan filmlerin bol görsel malzeme içermesine alıştık. Sing filmi biraz istisnadır. bu film görsel olarak da hikaye açısından da pek tatmin etmese de bilim kurgu filmleri sevenler için eğlenceli vakit geçirtebilir. Aslında film uzaylı istilasının başlangıcını değil yaklaşık 10 yıl sonrasını anlatıyor. uzaylılarla kurulan efendi-emir kulu ilişkisi ve bir yandan da dünyanın eski halini geri kazanmasını isteyenlerinin mücadelesini konu alıyor. Aksiyondan ziyade durumlara yönelmiş bir film olarak göze çarpıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir