DETERJAN TAVSİYESİ/ BULAŞIK VE ÇAMAŞIR İÇİN DOĞA DOSTU DETERJAN

Deterjan Tavsiyesi

Son dönemlerde market raflarında çevre dostu imajıyla çıkan ürünlerin sayısı arttı. Kapitalist düzende piyasanın bunu kullanması ve domine etmesi kaçınılmaz. Hatta kimi çevrelerde dünya ısınmıyor bunu kapitalizm ürün pazarını genişlemek için kullanıyor diyenlere bile rastlıyoruz. Keşke öyle olsaydı deyip geçiyoruz.

Evde mutfak ve banyoda temizlik için kullandığımız ürünlerin çoğu sağlığımızı koruduğunu düşünürken dolaylı yollardan aslında bize ve çevremize ciddi zararlar vermekte. Özellikle bulaşık ve çamaşır deterjanlarını yoğun bir şekilde kullandığımız için ve bunların kimyasal içerikli olmaları tatlı su kaynakları ve toprak üzerinde uzun zamanlı olarak olumsuz etkiler oluşturmaktadır. Bu olumsuzluğu azalmak amacıyla bazı deterjan firmaları, ürünlerinde doğaya zarar verecek maddeleri minumuma indirmeye çalışmıştır. Bu ürünler içerisinde Frosch öne çıkan bir markaya dönüştü. Son birkaç yıldır kullandığımız, kokusuz, hem çamaşır hem bulaşık deterjanı ürünlerine sahip bir marka. Alman menşeili ve ürünleri hiçbir şekilde hayvanlar üzerinde denemediğini iddia etmesi de ayrıca dikkate değer.

Frosch, her ne kadar yüksek fiyata sahip bir marka olsa da, gerek çocuklarımızın ve kendi sağlımız gerekse de çevre sağlığı açısından kullanılmasını tavsiye edebileceğimiz ender markalardan biridir. Ayrıca ambalajlarını da geri dönüşümden sağlayan ve geri dönüşümü kolay maddelerden sağlayan bir marka Frosch.

1 Yorum

  1. Hüsniye Yanıtla

    Sıvı çamaşır deterjanı alerjik çocuklar için kullanılabilir. Kesinlikle çamaşırda koku bırakmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir