En İyi Paragraf Soru Bankası Hangisidir?

Son yıllarda üniversite sınavlarında birçok değişiklik yapıldı. Özellikle TYT’de yapılan değişikliklerle birlikte bazı derslerin katsayıları ve puanları diğer derslere göre artırıldı. TYT’de yapılan en önemli değişiklik sınavın Türkçe ve Matematik ağırlıklı olmasıydı. Bu yazımızda da özellikle TYT Türkçe üzerinde durmaya çalışacağız.

TYT Türkçede 40 tane soru sorulmaktadır. Soruların içeriğine baktığımızda 28 anlama-yorumlama yani paragraf sorusu 12 tane de dil bilgisi sorusu sorulduğunu görmekteyiz. Bundan dolayı da sınava hazırlanan öğrencilerin başarılı olmak için mutlaka paragraf sorularını iyi yapmaları gerekmektedir. Bu yazımızda bizi takip edenlere hangi paragraf soruları daha iyidir, sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

 

Paragraf Soru Bankası Tavsiyesi

Paragrafiks Tonguç Akademi – Paragrafon Tonguç Akademi: Öğrenciler tarafından en çok takip edilen yayınlardan biri olarak dikkat çekmektedir. Son yıllarda hızlı bir büyüme gösteren bu yayın tercih edilebilecek yayınlardan biridir.

Faktör AYT TYT Paragraf soru bankası: Düzenli bir şekilde hazırlanmış kaliteli sayılabilecek yayınlardan biri olarak dikkat çekmektedir. Tercih edilebilir.

Sınav TYT Türkçe Paragraf Soru Bankası: Türkiye’de uzun yıllardır satışta olan bu kaynak son derece kaliteli bir yayındır. Kaliteli sorularıyla ilk beşte yer verebileceğimiz bir yayındır.

Fides ÖSYM Soru Tipleriyle Paragraf Soru Bankası: Sınav sitemine en uygun soru tiplerini yayınlaması açısından ilk beşte yer verdiğimiz yayınlardan biridir. Mutlaka çözülmesi gereken kaynaklardan biri olarak tavsiyemizdir.

Limit Kronometre Paragraf Soru Bankası: Özellikle sayısal derslerdeki kalitesiyle dikkat çeken Limit yayınları paragraf konusunda da son derece güzel bir soru bankası oluşturmuştur. Bu açıdan bu kitap da tercih edilebilecek yayınlardan biridir.

Karekök TYT Paragraf Soru Bankası: Sayısal ağırlıklı yayınlarından sonra paragraf konusuna da el atan Karekök yayınları son derece kaliteli bir paragraf soru bankası çıkarttığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Editör tavsiyesi olarak bu yayını gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Yargı Yayınları Tüm Sınavlar İçin Paragraf Soru Bankası: Özellikle KPSS ile ünlenen bu yayın son derece kaliteli bir paragraf soru bankası çıkartmaya başladı. KPSS’deki kalitesini bu yayında da gösteren Yargı yayınlarından çıkan bu kitap da tercih edilebilir.

FDD TYT Paragraf Soru Bankası: Türkiye’nin en önemli yayınlarından biridir. Yıllarca süren dershanecilik geleneğiyle dikkatleri çeken Final yayınları, FDD TYT paragraf Soru bankasıyla son derece kaliteli soruları yayınlamaya başladı. Editörün ilk tavsiyesi olan soru bankalarından biridir.

Palme YKS TYT Paragraf Soru Kitabı: Son yıllarda hızla büyüyen yapısıyla dikkat çeken Palme, paragraf konusunda ilk beşte yer alabilecek kitaplardan birini yayınladı. Özellikleri ve soru kalitesiyle TYT sınavına en yakın soruları yayımlamaya devam ediyor.

Muba Lise Türkçe Paragraf Soru Bankası: Murat yayınları olarak satılan bu kitap da alınabilecekler listesinde yer almaktadır. Fiyat aralığı açısından pahalı da olsa kaliteli sorularıyla dikkat çeken yayınlardan biridir.

 

Tercih Edilecek En İyi Paragraf Soru Bankaları

Editör Yorumu: TYT Paragraf soruları anlama yorumlama üzerine çıkan sorulardır. Bu açıdan soru kalitesinin iyi olması, öğrencilerde anlama yorumlama kabiliyetinin geliştirilmesini sağlar. Bu açıdan paragraf soru bankası sıralamamızı şöyle yapabiliriz.

 1. FDD TYT Paragraf Soru Bankası
 2. Palme YKS TYT Paragraf Soru Kitabı
 3. Sınav TYT Türkçe Paragraf Soru Bankası
 4. Karekök TYT Paragraf Soru Bankası
 5. Fides ÖSYM Soru Tipleriyle Paragraf Soru Bankası

Paragraf soruları düzenli bir şekilde her gün çözüldüğünde başarıya ulaşılır. Bunu unutmadan her gün düzenli bir test çözmeniz bu konuda başarınızı artıracaktır. Herkese TYT’de başarılar dileriz…

 

4 yorum

 1. Murat Akçay Yanıtla

  Palme gerçekten iyi. Ben çözdüm ve faydasını da gördüm. Tavsiye ederim.

  • admin1 Yanıtla

   Öncelikle kolay gelsin. Palme ağır geldiyse, Yayın Denizi ve İcat yayınlarının soru bankalarını deneyebilirsin. Bu yayınlarda daha kolay seviyeli sorular var. Bilgi ve Sarmal yayınlarını da deneyebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir