YENİDOĞAN BEBEKLER İÇİN ISLAK MENDİL TAVSİYESİ

Yeni Doğan Bebekler İçin Islak Mendil Tavsiyesi

Günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız ıslak mendil seçimi, bebekler söz konusu olunca daha titiz seçimler gerektiriyor. Piyasada çok çeşitli marka ve içeriklerde ıslak mendiller mevcut. Fakat “hangi ıslak mendil bebeğim için daha uygun?”, “hangisi daha sağlıklı? ” vb. birçok soru özellikle annelerin kafasını kurcalıyor. Özellikle yeni doğan bebekler için çok dikkatli seçim yapılması gerekiyor. Çünkü yeni doğan bebeklerin bağışıklık sistemleri gelişmemiştir ve alerjik durumları henüz bilinmiyordur.

Islak mendil alırken ilk olarak içeriğinde;

Alkol

Paraben

Parfüm

Sentetik lif

SLS

SLES

Boya

gibi katkıları içerip içermediğine bakılmalıdır. Eğer Islak mendilin içeriğinde bu maddeler varsa yeni doğan bebekler için uygun değildir.

Hangi Islak Mendil Markalarını Alabilirim

Uni Baby Yenidoğan Islak Mendil:

Uni Baby Yenidoğan ıslak mendili, yukarıda saydığımız kimyasalları içermemekte. Yeni doğan ürünlerinde en iyisi olduğu birçok anne tarafından belirtiliyor. Yeni doğanlar için tavsiye edeceğimiz ilk ürün Uni Baby Yenidoğan ıslak Mendili.

Baby Me Pamuklu Islak Mendil:

e-bebek mağazalarında ulaşabileceğiniz saf su ve pamuk içeren bir ürün. Kız ve erkek bebekler için iki ayrı ürün var. Ürünlerinde kapaklı paket kullanması nedeniyle çantada taşıma esnasında akma ve açılma sorunu yaşanmıyor. Fiyatları da Uni Baby’e göre daha uygun.

 

 

 

Pampers Aqua Pure Islak Havlu:

Prima’nın ürünüdür. % 99 saf su ve pamuktan üretilmiştir. % 1 lik kısmı bebeğin kısmı bebeğin cildinin ph dengesini korumaya yardımcı temizleyicilerden oluşmuş. Çok yumuşak ve kokusuz bir ıslak mendil. Yeni bir ürün ve fiyat olarak diğerlerinden daha pahalı.

Sleepy Natural Yenidoğan Islak Havlu:

Türkiye’de ilk ve tek saf su, bambu ve pamuk içeriklerini birleştirdiklerini iddia eden bir üründür. Zararlı maddeler içermeyen uygun fiyatlı bir ürün. Plastik kapaklı paketi oldukça kullanışlı. Diğer markalara göre daha kalın mendiller üretiyor.

 

 

 

Molfix Yenidoğan İzotonik Sulu Mendil:

Markanın iddialı reklamlarla piyasaya sunduğu bu ürün İzotonik suyun cilt için en güvenli su olduğunu iddia ediyor. Mendil İzotonik su ve pamuktan oluşuyor. Kimyasal içermiyor fakat parfümlü bir ürün.

 

 

2 yorum

  1. Kyndra Yanıtla

    Cilt kurulugunu azaltmak icin banyo sonras? nemli cilde bebekler icin ozel uretilmis bebek yaglar? uygulanabilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir