İlkokullar İçin Kodlamalı Sudoku Örnekleri

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ İÇİN KODLAMALI SUDOKU

Günümüzde hızlı bir şekilde yaygınlaşmaya başlayan kodlama ve yazılım eğitimi özellikle küçük yaşta öğretilmesi gereken uğraşlardan biri olarak dikkat çekmektedir. Geleceğin mesleği olarak adlandırılan yazılım bilimi, birçok ailenin de ilgi gösterdiği ve çocuklarına öğretmek için para harcadığı alanlardan biri haline geldi.

Biz de uzmandantavsiye.com ekibi olarak 6 yaş ile 10 yaş aralığındaki çocuklar için Kodlamalı Sudoku çalışmalarına yoğunluk vermeye başladık. Bu uygulama sayesinde sizlere son derece kolay ve kullanışlı materyaller sunmaya devam edeceğiz.

 

Kodlamalı Sudoku nedir?

Kodlamalı Sudoku, çocuk gelişiminde son derece önemli olan bu uygulama klasik sudoku yerine ilk etapta sizlere harf ve rakamlardan oluşan bazı rakamları sudoku kâğıdı üzerinde kodlamanızı sağlamaktadır. Ardından bu kodlamalar doğru bir şekilde yapıldıktan sonra kalan rakamları klasik sudokuda olduğu gibi bulmaya çalışır.

 

Özellikle küçük yaşlardaki çocuklar için hazırlanan bu programlama dili ile ilkokul 2. sınıftan itibaren 4. sınıfa kadar, seviyeye göre Kodlamalı Sudoku uygulamalarını çocuklarınıza ya da öğrencilerinize uygulatabilirsiniz.

 

Kodlamalı Sudokuyu Kimler Kullanıyor?

Uzman ekibimiz tarafından hazırlanan ve tavsiye olunan Kodlamalı Sudoku uygulaması ile ilkokul yaş grubundaki çocukların hem mantıksal hem de matematiksel zekâlarında inanılmaz bir gelişim yaşandığı tespit edilmiştir. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen ve özellikle Finlandiya eğitim sistemi içerisinde önemli bir yere sahip olan Kodlamalı Sudoku, geleceğin zeki çocuklarına farklı düşünme metotları sunmaktadır.

Finlandiya dışında ülkemizde de hızla yaygınlaşan bu uygulama ile birçok sınıf öğretmeni Kodlamalı Sudoku uygulamalarını belli aralıklarla sınıflarında uygulamaktadır.

 

İlkokul Çağındaki Çocuklarda Yazılım ve Kodlama

Kodlama eğitimi, birçok ülkede adeta seferberlik haline getirilmiş bir eğitim anlayışına dönüşmüştür. Ülkemizde her ne kadar yaygın olarak kullanılmasa da bilinçli aileler tarafından özel ders, kurslar ve çeşitli yöntemlerle öğrencilere öğretilmeye çalışılmaktadır.

Kodlama eğitimine ilk başta sizler için kolay örneklerle başlayacağız. Her hafta bir uygulama yayınlayarak çocuklarınızın Kodlamalı Sudoku vasıtasıyla önemli bir gelişim göstermeleri için çaba harcayacağız.

uzmandantavsiye.com sitesini takip ederek her hafta yayınlayacağımız çocuklar için kodlama etkinlikleri indirebilir ve çocuklarınızın gelişimlerini takip edebilirsiniz.

KODLAMALI SUDOKU PDF – 1 İNDİR

KODLAMALI SUDOKU PDF – 2 İNDİR

KODLAMALI SUDOKU PDF-3 İNDİR

KODLAMALI SUDOKU PDF-4 İNDİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir