2020 Model Volkswagen Golf Özellikleri ve Fiyatı

2020 Yeni Kasa Golf Ne Zaman Çıkacak

Bilindiği üzere Volkswagen Türkiye ile Bulgaristan arasında önemli bir seçim yapmak üzere. İki ülkeden birinde büyük bir yatırım yapmayı planlıyor. Araçlarının bir kısmını bu iki ülkeden birinde kuracağı fabrikada üretecek. Eylül ve Ekim ayında çıkan birçok habere göre Volkswagen tercihini Türkiye’den yana yaptı bile. Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde yer alan bilgilere göre, Volkswagen, Manisa’da 943,5 milyon lira sermayeli “Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ” unvanlı bir şirket kurdu. Fabrikanın Yunusemre’de bulunan Manisa Organize Sanayi Bölgesinde kurulması bekleniyor.

2020 Model Golf Ne Zaman Tanıtılacak?

24 Ekim’e sayılı günler kala Golf meraklılarının heyecanı da katlanarak artıyor. Volkswagen, 2020 Golf modelini 24 Ekimde tanıtacağını duyurmuştu. Yaz aylarında test sürüşlerinde görüntülenen 2020 model Golf’ün daha dinamik görünüm kazanmak dışında eski kasasından çok fazla bir farkı bulunmamaktadır. Volkswagen bu araçtaki asıl yeniliğin iç dizaynda ve teknolojide olacağını belirtmektedir. Özellikle Yeni Golf’ün yakıt tüketimi konusunda önceki modellere göre daha fazla tasarruf sunacağı belirtiliyor. Yılsonunda ise Avrupa satışlarının yapılması bekleniyor.

 

8. Nesil Golf’ten Beklentiler ve Yenilikler

Yeni Golf, dış ve iç tasarımda daha dinamik bir görüntü sunacak. Bunun içinde hem içeride hem dışarıda daha oval ve keskin hatlar kullanıldığı görülüyor.

2020  Golf’ün motor seçeneklerinde herhangi bir sürpriz beklenmiyor. 2019 ve öncesi kasalarda kullanılan 1,5 ve 1,0 litre turbo benzinli motorlar ile 1,6 litre turbo dizel motorların devam edeceği tahmin ediliyor.

Şanzıman tarafında ise 6 ileri manuel ile 6 -7 ileri DSG şanzıman kullanılmaya devam edecek gibi görünüyor. Dizel motor üretimini bitirmeyi planlayan Volkswagen, Hibrit motor seçeneklerini yakın zamanda sunmayı planlıyor. İlerleyen zamanlarda hafif hibrit veya hibrit seçeneğinin motor gamına eklenmesi beklenirken, söylentiler arasında yeni GTI versiyonunda 300 beygirlik 2.0 litre turbo benzinli motorun kullanılacağı da var.

Yeni Golf’te bilgi eğlence sistemlerinde ve iç mekân tasarımında büyük değişiklikler yapılması bekleniyor. 15 inçlik daha büyük ve gösterişli bir ekran kullanılacak. Ayrıca otonom sürüş kabiliyeti eklenecek. Ancak bu özellik 60 km hızla sınırlanacak gibi görünüyor. Sürüş asistanları geliştirilip sürüş konforu ve güvenliği arttırılıyor. Volkswagen’in yaptığı açıklamalar göre, Golf’ün yeni versiyonu, kompakt sınıftaki yeni bir yardımcı sistemler teknolojisiyle hazırlanıyor.

 

Yaya İzleme (Ön Yardımı) özellikli Şehir Acil Durum Frenleme fonksiyonu, Yeni Trafik Sıkışıklığı Yardımı (kısmen 60 km / s’ye kadar kısmen otomatik sürüş) ve bu bölümde yeni Acil Durum Yardımı gibi teknolojiler güvenlik seviyelerini önemli ölçüde geliştirileceğini gösteriyor.

 

Yeni Golf’ün eski kasalardan 50 kg’a yakın daha hafif olması bekleniyor. Hem hafifletilerek hem de motor yapısı yenilenerek yakıt tüketiminde ciddi azalmalar hedeflenmiş. Bunun için 48 volt hibrit motorla destekleniyor. Muhtemelen dur kalk anlarında yakıt tasarrufu sağlamak için bu sisteme geçilecek.

2020 Model Volkswagen Golf Modelinde Dış Tasarım

2020 kasa Golf’ün üç ve beş kapılı olmak üzere iki farklı kasa seçeneğiyle gelecek. Önceki modellere göre 8. Nesil Golf’ün daha uzun bir kasayla çıkacağı tahmin ediliyor. Bu da kullanıcılara daha geniş bir iç hacim sunacağa benziyor.

Yeni Golf’te Kavrama Sistemleri

2020 model 8. Nesil Golf’ün dört çeker seçeneğiyle gelmesi bekleniyor. Haldex kavrama sayesinde daha güvenli sürüş sağlanacak. Haldex kavrama, elektronik kumandalı çoklu lamelli kavrama sistemidir. ESP sistemiyle birleştirilen akıllı 4×4 çekiş sistemi 4MOTION’da çekiş gücünün değişken şekilde ön ve arka aks arasında dağıtılmasına olanak sağlayarak daha güvenli sürüş sağlamaya yarıyor.

 

2020 Model Yeni Golf Modelinin Fiyatları

Türkiye fiyatları henüz tahmin edilemese de Avrupa’da Yeni Golf’ün 25.000/30.000 Euro civarında olması bekleniyor. Bu oranlar özellikle Türkiye’de üretilecek bu aracı rakiplerine göre daha cazip bir hale getirecek gibi görünüyor. Yani 2020 model bir Volkswagen Golf almak istiyorsanız vergi muafiyetiyle birlikte başlangıç fiyatı 150.000 TL’ye kadar inebilecektir.  En üst versiyonunun da 280.000 TL’den satışa sunulması beklenmektedir.

 

Türkiye’de üretilerek piyasaya sürülecek olan bu araç, hem performans özellikleri, hem yakıt tüketimindeki son derece düşük veriler, hem de konfor açısından sunduğu özellikler göz önüne alındığında alanındaki en iyi araçlardan biri haline geldi. Siz de bu aracın test sürüşlerine katılarak aracı yakından görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir