Bebekler İçin Oyun Halısı Tavsiye

       Bebekler İçin Oyun Halısı Tavsiyesi

Oyun Halısı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Hangi Marka Oyun Halıları Alınabilir? Bebekler İçin Oyun Halısı Seçimi.

Bebeklerin duyu ve motor beceri gelişimine katkıda bulunan oyun halıları, son zamanlarda oldukça gelişti. Üzerinde ışıklar, sesler, müzikler, oyuncaklar ve çeşitli oyunlar bulunabilmektedir.

Oyun halıları, bebeğimizin ilk aylarından itibaren kullanabileceğimiz eğlenceli, öğretici, geliştirici ve zararsız ürünlerdir. Bebeklerin kendi başlarına keyifli vakit geçirmesini sağlarken evebeynlere de dinlenme fırsatı verir.

Oyun halıları bebeklerin üçüncü ayından itibaren kullanılabilmekte. Çocuğunuzun ilgisini uzun süre çektiği için aylarca bebekler için vakit geçirmeye yardımcı olmaktadır.

Oyun Halısı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • Bebeklerimiz için her zaman dikkat edeceğimiz ilk unsur sağlıktır. Alacağımız ürünün üretildiği malzemenin sağlığa zararlı kimyasallar içermemesine ve CE damgalı olmasına dikkat etmeliyiz.
  • Oyun halısının birçok duyu organına hitap etmesi gerekir. Müzik, ışık, farklı dokular ve şekiller içeren oyuncaklar vb. olmalı.
  • Fiziksel gelişimine uygun olmalı. Üzerindeki oyuncaklara ve aktivitelere ulaşabilmeli.
  • Konforlu olmalı. Sert zemin üzerine koyduğunuzda bile bebeğinizi rahatsız etmemeli.
  •            Oyun Halılarının Faydaları:

  • Bebeğinizin yansımayı öğrenmesi için aynalar vardır.
  • Bebeğin duyularını uyarır ve güçlendirir. Çevresini daha iyi fark etmesini sağlar
  • Bebeğin kendi başına eğlenceli vakit geçirmesini sağlayarak evebeynlere dinlenme zamanı verir.
  • Hareketlerini ve gözlerini koordine etmeyi, aynaya bakmayı, müzik dinlemeyi öğrenir.
  • Diş kaşıma oyuncağı sayesinde dişlerini kaşıyarak rahatlatır.

Hangi Marka Oyun Halıları Alınabilir?

Yookidoo Gymotion Aktivite Halısı:

Elips şeklinde 80.50 cm boyutlarındadır. İki adet oyuncak bara sahip. Üzerine halkalar yardımıyla farklı oyuncaklar asılabiliyor. Ürünün en dikkat çekici özelliği ise katlanarak oturur pozisyona getirilebilmesi.

Müzikli bar üzerinde hareket eden arabası bebeklerin dikkatini çok çekiyor ve onları sakinleştiriyor. Halının üzerinde ayna ve farklı figürler mevcut. Bu figürler arabanın üzerine takılabiliyor.

Fisher Price  Oyun Dünyası jimnastik Merkezi:

Ürünün en önemli özelliklerinden biri mat bölümünün çıkarılarak çamaşır makinasında yıkanabilmesi. Bebekler yatarak, oturarak, ya da ayakta oynayabiliyor. Farklı oyuncak figürlerinin yanında bir de top oyunu mevcut. Bebeğin dikkatini çekecek ışıklar ve müzikler de var.

 

Tiny Love Oyun Tekmele ve Oyun Halısı

112.98 cm ebatlarında oldukça büyük bir halı. Matı çamaşır makinesinde yıkanabiliyor. Matın kenarları açık ya da kapalı olarak kullanılabiliyor. İlk aylarda açık olarak kullanıldığında bebek kendini daha güvende hissediyor. Farklı müzik seçenekleri mevcut. Farklı hayvan figürleri, diş kaşıyıcı, çıngırak gibi ilgi çekici oyuncaklara sahip.

 

Prego PA 718 Piano Masters Oyun Halısı:

İki adet oyuncak bara sahip ürün bebeğiniz için keyif

li vakit geçirtecek ürünlerden başka bir tanesi. Piyanosu bebeklerin yatarak tekmeleyeceği şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca piyanosu çıkartılıp takılabilir.

 

Bondigo Oyun Halısı:

Bebekleriniz için hazırlanmış uygun oyun halılarından bir tanesi de Bondigo oyun halılarıdır. ayna, diş kaşıyıcı, çeşitli hayvan figürleri ve müzikli oyuncaklar mevcuttur. mat kısmının biraz ince olması dezavantajdır. ancak altına başka bir şey serilerek çözüm üretilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir