Volkswagen Arabalar İçin En İyi LPG Markası

Volkswagen Grubu Araçlar İçin Hangi LPG Markası İyidir?

Volkswagen lpg tavsiyesi,

Skoda, Seat, Volkswagen, Audi otomobiller için LPG dönüşümü,

Volkswagen grubu (Audi, Skoda, Seat) araçlarda kullanılan TFSİ, FSİ ve TSİ motorlar LPG dönüşüm sistemlerine uyum konusunda en sıkıntılı motor tiplerindendir. Birkaç yıl öncesine kadar bu motorlara LPG sistemi takabilen çok az usta vardı. Bugün birçok LPG firması artık bu motorlarında LPG dönüşümleriyle sorunsuz çalıştığını belirtiyor.

FSİ, TSİ, TFSİ motorlar zaten tasarruflu motorlar olarak sunuluyor. LPG ile sağlanan maksimum tasarruf %20 yi geçmiyor. Ayrıca bu motorlarda karma LPG sistemleri kullanılıyor. Yani aracın devri 2000’leri geçmeden motor LPG ile çalışmıyor ve LPG dönüşümü aktif olduktan sonra da az bir miktar (yaklaşık %15-20) benzin yakmaya devam ediyor. Yani Volkswagen TSİ, FSİ, TFSİ motorlarda LPG dönüşümünden sağlanan tasarruf birçok başka markaya göre daha düşük.

volkswagen lpg uyumu

Volkswagen grubu araçlar için tavsiye edilen en iyi LPG sistemleri Prins markası. İyi bir ustanın elinde Prins marka LPG taktırabilirseniz muhtemelen sorun yaşamazsınız. Volkswagen motorlarda Prins dışındaki diğer markalarda sorunlar daha fazla yaşanmıştır.

Atiker marka LPG taktırmanızı önermiyoruz. Çünkü Atiker’in Volkswagen motorlara uyum sağlayacak kadar gelişmiş sistemleri ve kitleri mevcut değil.

Editör Yorumu:

FSİ 1.6 Octavia aracıma taktırdığım Zavoli marka LPG dönüşüm sistemini 4 yıl kullandım. Bu süre içinde bakımlarını düzenli yaptırmama rağmen birçok sorunla karşılaştım. En başta performans çok düştü ve arıza lambası sürekli yandı. sollama maksatlı gaza yüklendiğim zamanlarda göğüs vurma, hızdan düşme gibi önemli problemler yaşadım. Ancak 2012 yılında LPG sistemlerinin günümüzdeki kadar gelişmemiş olduğunu da belirtmem gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir