HAMİLELİKTE ÇATLAKLARI ÖNLEMENİN DOĞAL YOLU

Hamilelikte Çatlakları Önleme Doğal Çözüm

Hamilelikte vücudunuz birçok değişim geçirir. Bu değişimlerin bazen istenmeyen kalıcı sonuçları olabilir. Kadınlar için bunların başında istenmeyen fazla kilolar ve özellikle karında oluşan çatlaklar gelir. Bazı gebeliklerde kiloya bağlı olarak kalça bölgesinde de çatlaklar görülebilir. Aslında vücuttaki bu değişimler doğaldır; fakat dikkat edilmezse istenmeyen kalıcı sonuçlara yol açabilir.

Çatlakları önlemek için fazla kilo almamaya, sağlıklı beslenmeye ve her gün bol su içmeye dikkat edilmelidir.  Muhtemelen bunlar da tek başına yeterli olmayacaktır. Bu yüzden doğal ve ucuz bir krem yöntemini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Karında oluşan çatlakları önlemek için pahalı kremlere ya da jellere para harcamanıza gerek yok. Bunun yerine evinizde basit yöntemlerle hazırlayacağınız aşağıdaki kremi kullanmanız yeterlidir.

Karında oluşan çatlakların üç temel sebebi vardır:

  • Hormonal değişim
  • Kilo artışı
  • Bebek büyüdükçe karında oluşan gerginlik

Karında oluşan bu çatlakları önlemenin doğal yolu ise oldukça basit. Bunun için aşağıdaki malzemelerden yapacağınız bir krem kullanmanız yeterlidir.

Malzemeler:

  • Kakao yağı
  • Tatlı badem yağı

Kremin Hazırlanışı:

Kremin hazırlanışı oldukça basit. Öncelikle katı halde bulunan kakao yağını bir kaba aldığımız sıcak suyun içine başka küçük bir kap yardımıyla yerleştirip (benmari usulüyle) eritiyoruz.

Ardından eşit ölçülerdeki badem yağıyla kakao yağını, ağzı geniş olan ve daha sonra kremi kullanacağımız kap içerisinde karıştırıyoruz. Bu eski bir krem kutusu olabilir. Bu basit yöntemle hamilelikte oluşacak çatlaklara karşı doğal bir önleyici krem hazırlamış oldunuz.

Uygulanışı:

Karında oluşan çatlaklar oluştuktan sonra giderilmesi çok zordur. Bu yüzden oluşmadan önlem alınmalıdır. Kremi 6. Aydan itibaren günlük olarak kullanırsanız oluşacak çatlaklara karşı önlem almış olursunuz. Mutlaka günlük olarak kullanmalısınız. Kremi kanınıza iyice yayın ve deri kremi eminceye kadar ellerinizle uygulamaya devam edin..

Ayrıca hamileliğin son dönemlerinde kaşıntılar arttıkça gün içerisinde istediğiniz sıklıkta kremi kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir