En İyi Bebek Bezi Hangisidir

Bebekler İçin Doğru Bez Seçimi Nasıl Yapılır?

Sizler için bebek bezi seçiminde nelere dikkat edilmeli ve hangi bebek bezlerini seçebilirsiniz yazını hazırladık. Kullanabileceğiniz bazı markaları da sizler için inceledik.

Anneler için doğum sonrasında ortaya çıkan en önemli sorulardan biri bebek bezi seçimi oluyor. Doğru bezi seçmek bebeğinizin sağlıklı büyümesi ve huzurlu kesintisiz uykusu için oldukça önemlidir.

Doğru bebek bezini bulmak günümüz koşullarında hem kolay hem de oldukça zordur. Çünkü piyasada çok fazla bebek bezi markası ve bu markalara ait çok fazla bez çeşidi var. Bunların içinden bebeğinizin cildi için uygun olanı seçmek çok fazla denemeyi gerektirebilir. Diğer yandan bebeğinizin cildine uygun bir bezi mutlaka bulabildiğiniz için şanslı sayılırsınız.

Her bebeğin cilt yapısı farklı olduğundan diğer bebekler için denenmiş ve iyi sonuç alınmış bezler sizin bebeğinize de uyacak diye bir şey yok. Ancak sizin bebeğinizle benzer ten yapısına sahip bebeklerin kullandıkları uygun olabilir. Ayrıca bezlerde kullanılan maddeler ve bezlerin yapısına dikkat etmek gerekir. Her zaman pahalı olan bez iyi bez anlamına gelmez. Bebeğinizin cildine zarar vermeyen her bezi kullanabilirsiniz. Bu şekilde hem kesenizi korursunuz hem bebeğinizi.

Size tavsiyemiz; yenidoğan bebeklerde mümkün olduğunca katkısız ve genel olarak iyi sonuçlar alınmış bezleri kullanmanız. Ancak bir iki hafta sonra bebeğiniz için bütçe odaklı bezleri denemeye başlayabilirsiniz. Bebeğinizin cildinde sorun yaratmayan bütçe dostu bir bez bulursanız kullanmaya devam edin.

Bez alırken neye dikkat etmeliyiz, gelin birlikte bakalım.

Bebek Bezi Nasıl Olmalı

  • Emicilik: Emme kapasitesi yüksek ve bebeğin çişini hızlı ve bütünüyle emen bezler tercih edilmelidir. Bez emdiği sıvıyı bebeğinizin cildinden ne kadar uzak tutabilirse o kadar iyidir.
  • Kuruluk: Emiciliği yüksek olan bezler kuruluğu da daha iyi sağlar. Bez bebeğiniz pişik olmasın diye hızlıca kuru olmalıdır. İyi bez sızıntı yapmamalıdır.
  • Ergonomi: alacağınız bezler bebeğin bedenine uygun olmalıdır. Bez alınırken üzerinde yazan kg dikkat edilmelidir. Yine bazı bezler sızdırma yapabilir.
  • Yan bantlar: Bebek bezini bağlarken kullandığımız yan bantlar elastik olmalı ve cırt cırtları kolayca açılmamalıdır. Cırt Cırtların yapışkanları birkaç kez açıp kapamaya müsait olmalıdırlar. Ayrıca sıkılıkları iyi ayarlanabilir olmalı ki bez sızdırma yapmasın. Bu bantlar bebeğinizi sıkmamalı ve cildini tahriş etmemelidir.
  • İncelik: İncelik bebeğinize hareket özgürlüğü ve bebeğin kıyafetlerini giydirirken size kolaylık sağlar. Ayrıca yürümeye başlayan bebeklerin hareketleri daha kolay olur.
  • Anti alerjik: Hassas cilt yapılarına duyarlı bezler yenidoğanlar için ilk tercihiniz olmalıdır. Bu bezler pahalı olabilir. Zamanla diğer bezleri deneyerek daha uygun fiyatlı olan bulunabilir.
  • Fiyat: En önemli noktalardan biridir. Bebeğiniz için uygun olanı daha önce de belirttiğimiz gibi ancak deneyerek bulabilirsiniz. Pahalı olan değil; sizin bütçenize ve bebeğinizin cildine uyan bez iyidir.

Prima Pumpers Püre:

Prima bebek bezi ürünlerinde oldukça tecrübeli ve güvenilir bir markadır. Birçok farklı bebek bezi üretmektedir. Bunların çoğu oldukça başarılıdır. Fiyat açısından prima ürünleri biraz can yakıcı olsa da güvenilir olmaları büyük avantaj.

Ülkemizde yeni kullanılmaya başlayan ve oldukça iddialı bir bez olan Prima Pumpers Pure hakkında bilgi vereceğiz.

Öncelikle pahalı bir bezdir. Fakat firmanın oldukça iddialı bir ürünüdür.

Tamamen pamuk ve bitkisel liflerden üretilmiştir.

Parfüm, klorlu beyazlatıcı ve lateks içermemektedir.

Esnek yan bantları ve ıslaklık göstergesi vardır.

Doğa dostu bir bezdir.

Firma 12 saate kadar prima koruması olduğunu iddia ediyor.

Yenidoğanlar için önerebileceğimiz bir ürün.

Sleepy Natural

 

Genel olarak başarılı ve anneleri tatmin eden bir ürün. kullanıcıların çoğu üründen memnun. Bu markanın olumsuz yanı bebek altını ıslattığında bez kokusuyla birleşen çiş kokusunun çok ağır bir hale dönüşmesidir.

Firmaya göre saf su, bambu ve pamuk liflerinden imal ediliyor. Bu yönüyle dikkat çekiyor.

Esnek ve dayanıklı yan bantlara sahip.

Islaklık göstergesi yeşile dönerek anneleri uyarıyor.

Ürünün parfüm içermesi eksi yönünü oluşturuyor. Kokusu oldukça yoğun ve kimi zaman rahatsız edici olabiliyor.

Fiyatı piyasadaki birçok ürüne göre oldukça hesaplı.

Molfix 3D

Molfix bezler özellikle yenidoğanlar için oldukça ideal bezler sunuyor. Yenidoğanlar için göbek bağı oyuntusu ve ıslaklık göstergesi mevcut. Molfix annelerin çoğundan olumlu yorumlar alan ürünlere sahip. fiyatının da hesaplı olması ürünü cazip kılan özelliklerinden biri.

Air-soft teknolojisiyle üretilmiştir. Bu da beze çok yumuşak  pamuksu bir doku kazandırmış.

Büyük numaralarda diğer birçok marka gibi sızıntı yapabiliyor.

Aloevera ve papatya özlü içeriklere sahip ve bu sebeple hoş bir kokuya sahip.

Parfüm içeriyor.

Fiyat olarak orta kulvarda yer alıyor.

 

Goon

Japon menşeili ürün yakın zamanlarda piyasaya oldukça iddialı bir giriş yaptı. Ancak beklenilen güveni sağladı mı tartışılır.

Ürünlerinde oldukça yumuşak iç ve dış yüzeylere sahip.

Bel bölgesi esnek olsa da yan bantları elastiki değil. Bu yapısı dezavantaja dönüşebiliyor. Özellikle büyük boylarında sızdırma yaşanabiliyor.

Fiyatı diğer çoğu markaya göre hesaplıdır.

Gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğimiz bir marka değil. kullanıcı yorumlarında çok fazla olumsuz eleştiri alan bir marka.

Huggies Bebek Bezi

Huggies bir süre piyasadan çekilmesine rağmen yeniden döndü.

Piyasadaki en iyi firmalardan biri olan Huggies, diğer markalara göre daha kalın bezlere sahip. Kalın bezler yürümeye başlayan bebekler için hareket sınırlılığına neden olabiliyor.

Piyasadaki birçok ürün gibi sızıntılara karşı dayanıklı ve ıslaklık göstergesine sahiptir.

Bel bantları oldukça yumuşak ve kullanışlıdır.

Yenidoğan ürünleri oldukça başarılıdır. Elastiki yan bantları bebekleri rahatsız etmiyor.

Bezlerin nefes alabilen dokusu sebebiyle pişik ihtimalini azaltıyor.

Canbebe Bebek Bezi

Canbebe, Flexfit teknolojisi sayesinde güçlü emiciliğe sahip olduğunu iddia ediyor. Gece ve gündüz uzun süreli koruma sağlıyor.

Yan bariyerleri sızdırmazlık açısından yeterince başarılı.

Göbek oyuntusu yenidoğan bebeğe rahatlık sağlıyor ve ıslaklık göstergesi le bebeğinizi takip etmek kolaylaşıyor.

Prematüre, yenidoğan, külot bez, mayo bez ve bedene göre 5 çeşit ürünü mevcut.

Canbebe, bez içinde oluşan topaklanma ve bazı cilt yapılarında yarattığı alerji ve pişikleriyle eleştiri alıyor.

İlgili yazılar;

Yenidoğan Bebekler için ıslak mendil tavsiyesi !!!

Bebekler için oyun halısı tavsiyesi !!!

Diş çıkaran bebekler için ne yapılmalı !!!

En iyi Bebek şampuanı hangisidir !!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir