Waffle Makinesi Tavsiyesi

 

Hangi Waffle Makineleri Alınabilir

Birçok kişinin ağzının suyunu akıtan Waffle”ın kelimesi eski Fransızca’da bal peteği görünüşüne sahip anlamına gelen “wafla” veya “wafel” kelimesinden gelir.aslında Belçika asıllı bir tatlıdır. Üzerine çikolata, krem şanti ve çeşitli meyveler konularak servis edilir. Genelde dışarıda tüketilse de artık pratik ev aletleri sayesinde evlerde de yapılabiliyor.

Piyasada birçok Waffle makinesi mevcut. Wmf, Remta, Sega gibi pahalı ve daha profesyonel markaların yanında bütçe dostu diyebileceğimiz, Fakir, Simbo, Arzum, Korkmaz gibi markaların da gayet iyi sonuçlar veren ürünleri vardır. Fakat “Waffle”ın özelliği iyi pişmiş gevrek bir hamuru hangi marka da daha uyguna bulabiliriz.

Bu yazımızda size önerebileceğimiz bazı “Waffle” makinelerini tanıttık.

 

 

Korkmaz Mia Mavi Waffle Makinesi

850 Watt çalışmaktadır. Küçük mutfaklarda bile rahatlıkla kullanabiliceğimiz 19 cm çapında oldukça küçük bir tasarıma sahiptir. Granit görünümlü plakaları PTFE kaplamadır. PTFE; teflon ismi patentli ve sadece Dupont firmasının kullandığı politetrafloroetilen (PTFE) alışımlı bir malzeme. PTFE (veya bilinen adıyla Teflon) kaplamadır. Bu kaplama tencere ve tavaların yapışmaz olmasını ve çok az yağ ile yiyeceklerimizi pişirmeyi sağlıyor. Isı ayar düğmesi olan bir makinedır. Kulpları el yakmayan özelliğe sahiptir. Waffle’ınızı oldukça çıtır bir şekilde hazırlamanızı sağlayacak tam bir fiyat performans ürünüdür.

 

Fakir Bouncy Waffle Makinesi

 

1000 Watt ile çalışmaktadır. 6 farklı kademe ayarlanabilir ısı kontrolü vardır. Kısa sürede ısınıp kullanıma hazır hale gelmektedir. Waffle için ideal yapışmaz plakaları vardır. Kırmızı ve yeşil güç gösterge ışıkları ile estetik bir tasarıma sahiptir. El yakmayan kulpları vardır.

 

Arzum AR2033 Waffy Max Waffle Makinesi – Dreamline

700 Watt gücü olan bir makinedir. Kolayca çıkarılabilen yapışmaz plakaları bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Bu özellik diğer birçok benzer makinede bulunmamaktadır. Yer kaplamayan küçük bir tasarımı vardır ve arka tarafında bulunan kablo sarma ünitesine cihazınızın kablosunu sararak dağınık görüntüden kurtulabilirsiniz. Görünüşü biraz kaba olsa da oldukça pratik.

 

Schafer Waffle Makinesi

1000 W Isıtma Gücüne sahip ürün oldukça şık bir tasarıma sahip. Ayarlanabilir Termostat ve Gösterge Işığı mevcut. Yapışmaz Waffle Plakaları ürün konforunu arttırıyor. Ayrıca çıtırlığı fena sayılmaz. Ergonomik kulpları sayesinde ürünü tutmak oldukça kolaydır. Mutfağınızda fazla yer kaplamayacak kolaylıkla kaldırılıp bir rafa konulacak bir üründür.

 

Sage BWM520_BSS Waffle Makınesı

Piyasadaki en pahalı waffle ürünlerinden biridir. Diğer ürünlere göre daha ağır ve büyük bir makinedir.

900 Watt gücünde olan ürün önceden programlı 7 farklı ayara sahiptir. Hafif ve yumuşak veya altın ve çıtır gevrek “Waffle” hazırlayabilirsiniz. Kirlenmeye karşı hendekli yapısı “Waffle” hamurunun tezgah üstü üzerine dökülme eğilimini önler. Cihaz pişirme yüzeyi kenarında yer alan hendek sayesinde fazla malzeme tezgahınızı kirletmez. “Waffle”ınızda Termal Pro Eşit Isı sayesinde gevrek kenarlara ve ham kısımlara rastlamazsınız. Smart Waffle Pro, ısıyı pişirme plakalarına eşit şekilde dağıtır. Hazır ışık sayesinde, fazla malzeme hendek kenarında birikmeye başladığında “Waffle” hazır olduğu bilgisi uyarıcı ışıklar ile size haber verir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir