Panoramik Cam Tavanlı, Sunrooflu Yeni Araba Modelleri

Son yıllarda araçlar üzerinde en şık duran tasarım anlayışlarının başında gelen panoramik cam tavan özelliği birçok yeni model arabalar üzerinde Opsiyonel olarak sunulmaya devam etmektedir.

Bu donanıma sahip modelleri merak edenler için bu yazımızda standart veya Opsiyonel olarak satın alabileceğiniz cam tavanlı yeni araba modellerinin hangileri olduğunu sizlere aktarmaya çalışacağız.

Bu özellik için Türkiye’de satışta bulunan 10 marka genelinde bir araştırmada bulunduk. Bu özellikleri standart olarak veya Opsiyonel olarak hangi modellerde bulabileceğinizle ilgili son derece detaylı bir araştırma gerçekleştirdik.

Şimdi sizlere hangi markanın hangi modelinde bu özellik bulunmaktadır, sırasıyla bu araçların modellerini yazacağız.

 1. Honda Civic Sedan

Honda Civic Sedan modelinde dört farklı paket bulunmaktadır. Dream paketinde sunroof özelliği bulunmamaktadır. Diğer üç donanım paketinde ise açılabilir cam tavan özelliği standart olarak sunulmaktadır.

 1. Honda CR-V (SUV)

Dört farklı paket bulunan bu araçta Elegance paketinde Panoramik açılabilir cam tavan özelliği bulunmamaktadır. Diğer paketleri olan Executive, Executive+ ve Executive+ Hybrid modellerinde ise bu donanım özelliği standart olarak sunulmaktadır.

 1. Ford Fiesta (Hatchback)

Türkiye’nin en çok satılan HB modellerinden biri olan bu araçta bu özellik standart olarak bulunmamaktadır. Panoramik cam tavan paketi olarak ekstra 8.000 TL ödeyerek bu donanımı aracınıza ekleyebilirsiniz.

 1. Ford Focus Sedan

Son yılların en çok tercih edilen sedan modellerinden biri olarak dikkat çeken yeni Focus modeli özellikle 6 ileri manuel, 6 ileri otomatik vites ve 8 ileri otomatik vites seçenekleriyle dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Açılabilir panoramik cam tavan özelliğine bakarsak bu araçta Trend X paketinde bu özellik bulunmamaktadır. Diğer paketlerde ise Opsiyonel olarak sunulmaktadır.

 1. Ford Kuga (SUV)

Ford markasının en konforlu araçlarından biri olan Kuga modeline bakacak olursak bu araçta da bu donanım özelliği standart olarak bulunmamaktadır. Bu özellik Opsiyonel olarak 8.000 TL’ye takılabilmektedir.

 1. Opel Astra HB

Astra modelinin parlayan araçlarından biri olarak Volkswagen Golf modeline rakip gösterilebilecek araçlardan biri olan bu araçta da en üst paket olan Elegance modelinde standart olarak sunroof özelliği bulunurken diğer paketlerde bu özellik Opsiyonel seçenekler arasında bulunmaktadır.

 1. Opel Corsa (Hatchback)

Dört farklı paketle satışa sunulan bu modelde ise Essential ve Edition paketlerinde sunroof özelliği bulunmamaktadır. Elegance ve Ultimate paketlerinde ise bu özellik Opsiyonel seçenek olarak satın alınabilmektedir.

 1. Opel Grandland X (SUV)

Opel’in beğenilen SUV modellerinden biri olan bu araç da dört farklı motora özelliğiyle satışa sunulmaktadır. Essentia paketinde bu özellik yoktur. Enjoy Skyline, Excellence ve Ultimate paketlerinde ise standart donanımlar arasında sunulmaktadır.

 1. Renault Clio (Hatchback)

Türkiye’nin en çok tercih edilen HB modellerinin başında gelen Clio modelinde açılabilir panoramik cam tavan özelliği bulunmamaktadır. Opsiyonel olarak da sunulmamaktadır.

 1. Renault Megane Sedan

Eski makam araçları arasında yer alan Megane modeli, şık tasarımı ve teknolojik detaylarla dikkat çekmeye ve alıcı bulmaya devam ediyor. Yeni 1.3 turbo motor özelliğiyle daha iyi bir performans sergileyen bu aracın en üst versiyonlarında panoramik cam tavan özelliği bulunmaktadır.

 1. Seat Leon (Hatchback)

Hatchback modeller içerisinde özellikle sportif görünümüyle en çok beğenilen araçların başında gelen bu aracın üst versiyonlarında sunroof özelliği bulunmaktadır.

 1. Seat Ibiza (Hatchback)

Seat’ın en çok tercih edilen araçlarından biri de budur. Özellikle kullanışlı bir büyüklüğe sahip olan bu araç tam bir bayan arabası olarak adlandırılmaktadır. Aracın Opsiyonel olarak alınabilecek sunroof özelliği bulunmaktadır.

 1. Volkswagen Passat

Türkiye’nin bir numarası konumunda olan ve önemli özelliklerle beraber performans açısından da son derece iyi bir model olan Passat modelinde sunroof özelliği orta paketten sonra standart olarak sunulmaktadır. Ayrıca panoramik cam tavan özelliğini de Opsiyonel olarak taktırabilirsiniz.

 1. Volkswagen Golf (Hatchback)

Kendi alanında Türkiye’nin en çok tercih edilen aracıdır. Hem dijital ekipmanlar hem tasarımı hem de motor performansı açısından tercih edilmeye devam ediliyor. Üstün Alman teknolojisinin önemli araçlarından biri olarak dikkat çeken bu araçta panoramik cam tavan özelliği en üst pakette standart olarak sunulmaktadır.

15. Ford Tourneo Connect

Ticari araç modelleri içerisinde Ford Tourneo Connect modelinin üst versiyonlarında panoramik cam tavan özelliği bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir