Major Craft Solpara 274cm 10-30gr SPX-902ML Spin Kamış İncelemesi

Major Craft Solpara 274cm 10-30gr SPX-902ML Spin Kamış İncelemesi

 

Boy: 274cm

Kapalı Boy: 141cm

Atar Aralığı: 10-30gr

Parça Sayısı: 2

Halka Sayısı: 8

Ağırlık: 160gr

Genel bilgilerini yukarıda verdiğimiz Major Craft Solpara spin kamış oldukça başarılı ve dengeli bir kamış. Japon kalitesi baştan sona kendini hissettiriyor. Özellikle levrek ve lüfer avları için ideal. 260/ 290 gibi farklı boy seçeneklerine sahip. Tamamen karbon yapısı sayesinde oldukça güçlü bir yapısı var.  Major Craft Solpara  160 gr ağırlığıyla uzun avlar için oldukça cazip seçenek. Sap kısmı yeterli uzunlukta ve bu sayede hem atışları kolaylaştırıyor hem de sarım yaparken sahteye aksiyon vermeyi kolaylaştırıyor. Makine yatağı alttan yani arkadan sıkıştırmalı. Bu atış tarzınıza göre dezavantaja dönüşebilir. Eva sap yapısı oldukça kaliteli ve ergonomik. Misina klavuz halkaları fuji markası tarafından yapılmış. Orta sertlikte aksiyona sahip. 10 gr dan 30 gr’a kadar tüm ağırlıkları başarılı uzaklıklara rahatlıkla atabiliyor. Hatta 8 gr sahteyle de oldukça başarılı atış yapabildik. Fiyat seviyesi çok düşük olmasa da fiyat/kalite açısından çok başarılı bulduğumuz bir kamış. İyi bir makine ile lüfer ve levrek avlarının en iyi seçeneklerinden biri olacaktır. Kilo üstü balıkları rahatlıkla kıyıya aldırıyor.

Sonuç olarak oldukça farklı ve iddialı seçeneklerin bulunduğu spin kamış piyasasında Major Craft Solpara tercih edilebilecek başarılı kamışlardan biri olarak göze çarpıyor.

 

4 yorum

 1. Tunahan Yanıtla

  Hocam merhaba daiwa crossire 2.70 10-40atar kamış alacağım. Buna n11 üzerinden 250tl civarı makina önerir misiniz maksimum? Hedef balık lüfergiller, levrek, turna ve palamut olabilir. İstanbul boğazı ve şile kumsal taraflarında kullanılacak. Boyum 2 metre.
  Ayrıca makinaya 40mm dolgu misina yapsam üstüne 0.16 veya 0.14 hangi beden ipi tavsiye edersiniz? Olur mu bu şekilde?

  • admin1 YazarYanıtla

   Merhaba,
   Shimano FX 4000 FC Spin Olta Makinesi, Okuma Alaris ALS-20 Olta Makinesi, Okuma Aria-40 Olta Makinesi.
   bütçene uygun alınabilecek ürünler bunlar bence.
   bol şans diliyorum.

 2. Kaan Yanıtla

  Merhaba çok yumuşak bir kamış mı ? Boğazda kullanıma uygun mudur, 10-25 gram arası maketlerle çalışacağım. 22-23 gramlık sahtelerde bayılma yapar mı ? Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir