En İyi Elektrikli Bisiklet Tavsiyeleri

En İyi Elektrikli Bisikletler/En iyi Taşınabilir Elektrikli Bisikletler

Elektrikli bisiklet piyasası ülkemizde ve dünyada her gün daha da büyüyor. Buna bağlı olarak sektöre farklı markalar ve çeşitli ürünler giriyor. Kullanıcılarında bu çeşitlilik içerisinde kafaları oldukça karışıyor. Biz bu yazımızda ülkemizde satılmakta olan elektrikli bisikletlerin hangilerinin daha tercih edilebilir olduğunu araştırdık. Ülkemizde henüz yurtdışında olduğu kadar çeşitlilik olmasa da güvenle tercih edilebilecek her bütçeye uygun modeller bulunmakta. Elektrikli bisiklet alırken nelere dikkat etmek gerekir konusunu başka bir yazımızda ele almıştık.

Ülkemizde satışı bulunan ve öne çıkan bazı markaları sizin için sıraladık:

1.Carraro:

Fabrikalarından biri Manisa’da bulunan İtalyan markası olan Carraro ülkemizde satışı bulunan en iyi markaların başında geliyor. Motor, batarya ve dişli aksamını Shimano yapıyor. Kullanıcılarına her türlü amaca uygun gelişmiş teknolojik modeller sunuyor. E serisi elektrikli bisikletlerinde 150 km kadar mesafe sunuyor. Dağ ve şehir kullanımı için oldukça iddialı modelleri bulunuyor. Yeterince paranız varsa tercih edilecek ilk marka Carraro olmalı.

2.Kron:

Son dönemlerin en revaçta olan bisiklet markalarından biri olan Kron elektrikli bisiklet sektöründe de oldukça iddialı ürünlere sahip. Motor, batarya, fren, vites gibi teknik aksamlarda Shimano’yu bazılarında ise motor olarak Bafang’ı kullanan Kron, elektrikli bisikletleri dağ, şehir ve katlanır bisiklet kategorilerinde sunuyor. Hidrolik disk fren teknolojisini tüm elektrikli bisikletlerde standart olarak sunulmuş. Dik yokuşlarda işinizi kolaylaştıracak bir marka.

3.Salcano:

Bisiklet denince akla gelen ilk markalardan biri olan yerli malı Salcano, elektrikli bisiklet sektörünün de iddialı üreticilerinden biri. Diğer güçlü rakipleri gibi motor, fren, batarya gibi akşamlarda Shimano’yu kullanan Salcano farklı zevklere hitap eden bir ürün yelpazesine sahip. Salcano, lastik markası olarak da Continental’i tercih ediyor. Dağ ve şehir kullanımları için oldukça iddialı modellere sahip.

4.Yuki:

Ülkemizde motosiklet, Scoter, atv ve elektrikli motor gibi araç kategorilerinde oldukça geniş ve hesaplı ürünlere sahip olan Yuki markası elektrikli bisiklet kategorisinde de hesaplı ve kullanışlı ürünler sunuyor. Ülkemizde beş farklı elektrikli bisiklet seçeneğiyle piyasada yer alan Yuki, fiyat/performansa yönelik ürünleri kullanıma sunuyor.  Modellerinde fren, vites gibi aksamlarda Shimano; motorda ise Bafang kullanıyor. Aynı zamanda katlanabilir bisiklet modeli de mevcut. Yuki elektrikli bisikletler, yaklaşık 50 km menzile sahip bu yönüyle daha çok şehir içi ve eğimin az olduğu yollarda kullanılmaya daha uygunlar.

5.RKS:

Dağ, şehir ve katlanabilir bisiklet kategorilerinde elektrikli bisikletleri bulunan RKS markası fiyat konusunda daha hesaplı ürünler sunuyor. Özellikle katlanabilir bisiklet çeşitliliğinde 13 farklı modelle en iddialı markalardan biri. Ürünlerinde çoğunlukla RKS motor kullanan firma bazı modellerinde Bafang ve Hengtai motor kullanmış. RKS vites ve pedal aksamlarında Shimano’yu tercih ediyor. Ortalama menzilleri 45-50 km arası.

6.Volta:

Fiyat olarak oldukça cazip olan Volta VB1, VB2, VB3 gibi üç farklı modelle şehir bisikleti kategorisinde ürünlere sahip. VB1 ve VB2 modelleri katlanabilir modeller ve küçük tekerleklere sahip. VB2’nin lastikleri VB1’e göre daha kalın. VSM, VSC modelleri scooter benzeri olmasına rağmen elektrikli bisiklet kategorisinde değerlendirilebilir.  Ürünlerinin bazılarında menzil olarak 110 km’e kadar belirtilse de bu mesafeleri pedal desteksiz gitmeniz mümkün değil. Vites aksamında diğerleri gibi Shimano’yu kullanıyor. Volta elektrikli bisikletler Kısa mesafe şehir içi için uygun. Uzun ve dik eğimli yollar için uygun değillerdir.

7.Xiaomi QiCYCLE – EF1:

Gelişmiş teknolojik dijital aletleriyle bilinen Xiaomi, elektrikli bisiklet kategorisinde ülkemizde tek modelle karşımızda. Katlanabilir ve sadece 14,5 kg olması ile taşınabilirlik anlamında diğerlerinin önüne geçiyor. Orta seviye bir fiyatı bulunan ürün 45 km menzile sahip.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir