En İyi Bebek Deterjanları

Bebek Deterjanı Tavsiyesi, Hangi Bebek Deterjanı daha İyi Diyorsanız Bu Yazıyı Okuyun.

Yenidoğan Bebekler İçin Deterjan Tavsiyesi

Yenidoğan bebek alışverişinde en zorlanılan konulardan biri de deterjan seçimidir. Anneler, bebeklerinin hassas cildine zarar vermeyecek doğal bir ürün arayışındadır. Bebek deterjanı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı içerikler vardır. Deterjanların özellikle sağlığa zararlı kimyasallar içermemesi gerekiyor. Alacağımız deterjanların Paraben, fosfat, klor, SLS, SLES, boya, silikon, methylisolizolinone, yumuşatıcı ve parfüm içermemesine dikkat etmeliyiz. Deterjanın fazla köpürmesi onun iyi temizlediğini göstermez aksine çok fazla kimyasal içerdiğini gösterir. Bu yüzden fazla köpüren deterjanları tercih etmemeliyiz.

Aşağıda bebeğiniz için kullanabileceğiniz bazı deterjanları sizler için inceledik.

1.Duru Doğal Granül Matik Sabun

Bebeğiniz için kullanabileceğiniz toz deterjanlardan biri Duru Granül Matiktir. Duru granül sabunlar Paraben, SLES, silikon, boya gibi çoğu detarjanın içerdiği katkı maddelerini içermez. % 100 bitkisel içerikli doğal bir sabundur. Klasik ve lavanta içerikli olmak üzere iki farklı seçeneği mevcut. 1 kg ile 25 yıkama yapılabiliyor. Diğerlerine göre daha hesaplı bir ürün.

2.U Green Clean Baby Bitkisel Çamaşır Deterjanı

GDO, fosfat, SLES, SLS, klor,paraben gibi zararlı kimyasalları içermez. Avrupa Birliği’nden Ecogarantie ® sertifikalı olan ürün kalıntı bırakmıyor. Koyu kıvamlı sıvı bir yapısı var. Hoş kokulu ve tamamen bitkiseldir. Annelerin güvenle tercih edebilecekleri bebek deterjanlarından biridir. 1 kg ile 25 yıkama yapılabiliyor.

3. Minoris Baby Organik Antialerjik Bebek Çamaşır Deterjanı

Anti alerjiktir ve hassas ciltler için ideal olduğu yapılan deneylerle ispatlanmış bor kullanılan ilk yerli üründür. SLS, SLES, Fosfat, Optik Ağartıcı, Sentetik Parfüm, Boya, Paraben ve Petrokimya türevi hiçbir hammadde içermez. Ürün karbonat, Limon Tuzu, Zeytinyağı gibi günlük hayatta sıkça kullanılan ürünlerden imal edilmiştir. Kg fiyatı diğerlerine göre pahalı olsa da 50 yıkama sayısı ile pahalı olmadığı anlaşılıyor.

4. Incia Doğal Çamaşır Sabunu

Sülfat, Fosfat, Amonyak, Klor, SLS, SLES, PARABEN, Sentetik Koruyucular, Petrokimyasallar, Kimyasal köpürtücüler, hayvansal yan ürünler, boya ve koku içermiyor. Bebek ciltleri için geliştirilmiştir ve alerjiye sebep olmaz. Renkli ve beyazlarda kullanılabilir. 750 ml olmasına rağmen diğerleri gibi ortalama 25 yıkama yapılıyor. Ürünü son dönemlerde bulmak biraz zor.

 

5. Dalin Granül Sabun

İçeriğinde herhangi bir kimyasal bulunmadığını iddia etmektedir. Hassas bebek ciltleri için uygundur. Her türlü bebek çamaşırında kullanılabilir. Kg başına 20 yıkama sunmaktadır. Hesaplı bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Uyarı: Dalin Sıvı detarjanla karıştırmamak gerekir zira Dalin Sıvı deterjanın içeriğinde SLS, SLES, methylisolizolinone gibi zararlı ve zarar verebilecek kimyasallar bulunmaktadır.

6. Uni Baby Çamaşır Deterjanı Sensitive

İki farklı paketle piyasada yer alan Uni Baby içerik olarak bir farklılık sunmamış. İkisi de hassas ciltler için görünse de içeriklerinde SLS, SLES ve yumuşatıcı gibi maddelerin bulunma ihtimali yüksek. Bazı bebek ciltlerinde alerjiye yol açtıkları görülmüştür. Fiyat olarak uygun olması ve ürüne marketlerden kolayca ulaşılabilmesi avantaj olarak görülebilir.

7. Omo Baby Çamaşır Deterjanı

İçeriğinin tamamen bitkisel olmaması ve zarar verebilecek kimyasallar içermesi ile bebeğinizin cildi düşünüldüğünde arka sıralarda yer alacak bir ürün. Omo, temizlik odaklı bir marka olduğundan kimyasal kullanımında sakınca görmüyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir