Dört Mevsim Lastik Kış Uygulamasında Ceza Yer Mi

Dört Mevsim Lastikler Ceza Yer mi? Kış Lastiği Uygulamasında Dört Mevsim Lastik Ceza yer mi?

Kış Lastikleri 7 derece altındaki sıcaklıklar da bile yol tutuşunu arttırırlar. Kış lastikleri içeriğindeki silica malzeme sayesinde düşük sıcaklıklar da bile çabuk ısınarak yol tutuşunu arttırır, fren mesafesini ise düşürerek araç içindekilerin güvenliğini sağlar. ayrıca sahip oldukları derin ve farklı desen yapısıyla sulu kar ve buzlu ortamlarda bile daha iyi yol tutuşu sağlarlar. Dört mevsim bir lastikten bu performansı beklememek gerekir.

Kış lastiği uygulaması kapsamında kabul edilecek lastiklerde 3PMSF sertifikası aranmaktadır. Eğer kullandığınız dört mevsim lastik bu sertifikaya uygun değilse kış lastiği uygulamasında ceza yersiniz. Bu sertifikaya uygun lastiklerin yanak kısmında kar işareti logosu olmaktadır.

Eğer lastiğinizde M+S  işaretiyle birlikte ve dağ içerisinde kar işareti taşıyan bir logo varsa (ana görseldeki gibi) kış uygulamasından ceza yemezsiniz. M+S işaret (M(mud): çamur +S (snow): kar anlamına gelir) kar ve çamur koşullarında kullanılabilir anlamına gelir. Piyasada bu koşullara uyan dört mevsim lastikler bulunmaktadır. (bkz. Michelin, Agilis CrossClimate 4 Mevsim Lastik)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir