Bebekler İçin En İyi Pişik Kremi

Pişik Kremi Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Aslında bebeğinizin cildinin bakımı için çok fazla ürüne ihtiyacınız yoktur. Çoğu zaman bu ürünleri az şekilde ihtiyaç doğrultusunda kullanmak yeterlidir. Kuru cilt lekeleri de dahil olmak üzere bebeğinizin cildini etkileyen birçok durum genellikle losyon veya krem ​​kullanılmadan düzelir.

Bebeğinizin cildi için ürün kullanmanız gerekiyorsa, mutlaka doktor tavsiyelerine uyun. Genel olarak pişik kremleri de dahil şu maddeleri içeren ürünlerden kaçınmalısınız:

boyalar

parfümler

alkol

paraben

 

Bebekler İçin En İyi Pişik Kremleri 

Doğal Pişik Kremleri/Bebekler İçin Pişik Kremi Tavsiyesi

              

Piyasada birçok pişik önleyici krem bulunmaktadır. Bu yüzden anneler, bebekleri için pişik kremi seçerken dikkatli olmalıdır. Çünkü bebeğin cildine her gün sıklıkla uygulanan bu kremlerin bebeğin cildine zarar vermemesi gerekir.

Pişik önleyici kremlerin çoğu günlük olarak uygulanabilmekte ve pişik önleyiciliğin yanında pişik tedavisinde de işe yaramaktadırlar.

Bebeklerin pişik riski taşıyan bölgelerine her temizlikten sonra, uygulanacak bölge iyice kurulandıktan sonra, ince bir tabaka olarak hafif masajla uygulanmaları yeterlidir.

Siz anneler için bebeğinizde güvenle kullanabileceğiniz en iyi pişik kremlerini inceledik:

 

 1.Mustela Vitamin Barrier Pişik Kremi

Son yıllarda annelerin en sık tercih ettiği markaların başında gelen Mustela Pişik kreminde de %98 oranında doğal içeriğiyle dikkat çekiyor. Mustela Vitamin Barrier krem parfüm, paraben, alkol içermiyor. İçeriğinde prinko oksit bulunmakta. Bu madde pişikte tedavi edici etkiye sahiptir. Kullanan annelerin çok büyük bir kısmı bu kremin pişiği önlediği gibi tedavi edici olduğunu da bildirmiştir. Bun açıdan bebeğiniz için kullanabileceğiniz en iyi pişik kremlerinden bir tanesi Mustela Vitamin Barrier kremdir.

2. Bepanthol Baby Pişik Önleyici Krem

Bepanthol Pişik Önleyici Krem annelerin güvenle tercih edebileceği bir diğer pişik önleyici kremdir. Pişik Önleyici Krem’in koruyucu, parfüm, paraben ve SLS içermeyen formülü sayesinde güvenle kullanılabileceğini söyleyebiliriz. İçeriğinde bulunan Lanolin’in herhangi bir zararlı etki taşımıyor. Kullanıcıların %95’i bu üründen memnun olduğunu belirtmiş. Bu ürünü düzenli kullandığınızda bebeğinizin pişik olma ihtimali epey düşük olacaktır. Pişik sonrasında tedavi edici etkisinin olduğu birçok anne tarafından belirtilmiştir.

3. Penaten Bebek Pişik Kremi

Penaten uzun yıllardır pişik kremi üreten markalardan biridir. Çinko oksit içeriği sayesinde tedavi edici etkiye sahiptir. Ancak Paneten markasının raflarda iki farklı ürünü bulunmaktadır. Bunlardan biri Paneten Klasik krem diğeri ise  Paneten Ultra Sensitiv’dir. Paneten Klasik Krem içeriğinde bebeklere zarar verebilecek alkol, parfüm, likit parafin ve boya gibi katkılar bulundurduğundan bebekler için tavsiye etmiyoruz. Fakat Paneten Ultra Sensitiv’in içeriğinde zararlı hiçbir madde bulunmamaktadır. Anneler Paneten Ultra Sensitiv’i güvenle kullanabilirler.

4.Sudocrem Baby Care Bebek Bakım Kremi

Çoğu annenin çantasında gördüğümüz bu kremin işe yaradığına dair şüphe bulunmamakla birlikte içeriğindeki bazı maddeler hassas cilt kriterlerimize uymamaktadır. Likit parafin ve petrolatum içermektedir. Zararlı olduğu bilinen BHA(Beta Hidroksi Asitler daha pürüzsüz bir cilt görünümü için ölü deri hücrelerini gideren kimyasallardır. Cildin ölü hücrelerden arınması, yaşlanma, güneş hasarı, koyu lekeler ve akne etkilerini gidermek için yetişkin kozmetiğinde kullanılmaktadır.) içermektedir. Bu Madde cilt bakımında kullanılan salisilik asittir. Sudo krem tüm cilt tipleri için uygundur ve güneş yanığında da tedavi edici etkiye sahiptir.

5.Sebamed Baby Healing Cream Pişik Kremi 

Sebamed Special Cream, hassas bebek ve çocuk ciltleri için geliştirilen pişik bakım kremidir.
Bez bölgesi bakımında sıkça kullanılan kremlerden biridir.  İçeriğindeki Likit parafin ve petralatum’un henüz ortaya çıkan bir yan etkisi gözlenmese de her bez değişiminde bebeğinize pişik önleyici krem olarak kullanmanızı önermiyoruz. Ancak ara sıra veya tedavi sürecinde kullanılmasında herhangi bir sakıncası yoktur. Allantion, Pantelon ve Bisabolol içeriği sayesinde cilde yumuşaklık kazandırır. Pantenol içeriği sayesinde ise deride oluşan yara ve yanıklarda, güneş yanıklarında, hafif deri sıyrıklarında, her türlü pişiklerde, emziren annelerde meme bakım ve çatlaklarında, anüs çatlaklarında, derinin yenilenmesi ve iyileşmesinde ayrıca nemlendirmesinde olumlu etkiler gösterir.

6. Bübchen Pişik Önleyici Krem

Piyasadaki en eski bebek ürünü üreticilerinden biri ve Alman markası olan Bübchen, içeriğindeki çinko oksit ve pantenolle bebeklerin bez altı bölgesi için pişiği önleme ve tedavi edici etkisi bulunmaktadır. Balmumu, karite yağı ve Ayçiçek yağı içermektedir. Mineral yağ içermez. Gluten alerjisi olan bebekler için idealdir. İçeriğinde bitki özlü olduğu iddia edilen parfüm bulunmaktadır. Her alt değişiminde kullanılabilecek bir üründür. Bübchen Bebek Kremi bebeğinizin bezle örtülen yerlerini doğal bir tabaka oluşturarak nem ve tahrişlerden korur. Uzun gecelerde bile koruyucu etkisi vardır. Boya ve koruyucu madde içermez. Kullanan annelerin çoğu bu üründen memnun kalmıştır.

İlgili Yazılar

Bebeklerde pişik Neden Olur

En İyi Bebek Bezi Hangisidir

Bebekler İçin Zeka Geliştiren Oyuncaklar

Emzirmenin Faydaları-Bebeğimi Kaç Yaşına Kadar Emzirmeliyim-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir