Etkili Araç Temizliği İçin Tavsiyeler

Araç İçi Temizliği İçin Pratik İpuçları

Aracımız özellikle biz erkekler için çok önemlidir. Çoğumuz onlarla duygusal bağ bile geliştiririz. Bu sebeple aracımızın temiz ve parlak görünmesini önemseriz. Ancak aracın iç kısmını temizlemek zordur ve bu sonu gelmeyen bir uğraştır. Ancak bunu nasıl verimli hale getireceğinizi biliyorsanız, temizlik süresini kısaltabilir ve yine de parlak sonuçlar alabilirsiniz. Yaklaşık bir saat zamanınızı alabilir, ancak memnun olacağınız neredeyse kesindir.

Gelelim ne yapacağımıza…

 

Araç İçindeki Çöp Kutusunu Toplayın ve Kaldırın

Arabada göze çarpan çöpleri toplayın. Çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız varsa, yerde ambalaj kağıtları veya bazen saman görmek normaldir. Temizliğe başlamadan önce hepsini toplayıp çıkarın. Daha küçük parçaları sonra vakumlayabilirsiniz.

 

Paspasını Çıkarın

Çöpü topladıktan sonra, paspası dışarı çıkarın. Paspas kirliyse, aracın içinde daha fazla kir birikmemesi için paspas üstündeki tozu dökmeden çıkarın. Bütün paspasları çıkardığınızdan emin olun.

 

Paspası Yıkayın

Paspası silkeleyin, elbette kalan kir veya tozun araç içine dökülmemesi için bu işlemi arabanın dışında yapın. Ardından paspası fırçalamak için sıcak su ve sabun kullanabilirsiniz. Özel bir köpüklü paspas temizleyiciniz varsa kullanabilirsiniz. kurumaya bırkın

 

Aracın İçini Tamamen Vakumlayın

Yukarıdaki işlemlerden sonra süpürmeye başlayabilirsiniz. Vakum için benzin istasyonlarını veya piriz yetişirse evdeki elektrikli süpürgenizi kullanabilirsiniz. araç içi süpürgeler kapsamlı temizlik için yeterli gelmeyebilir.

 

Camları Silin

Camları hem içerden hem de dışarıdan silmelisiniz. Yumuşak bez veya mikrofiber türü ve özel bir pencere temizleyicisi kullanırsanız işiniz kolaylaşır. Kullanacağınız temizleyicilerin amonyak içermemesine dikkat edin; iç plastiğe ciddi zarar verebilir. Sprey tarz bir temizlik ürünü işinizi daha da kolaylaştırır.

 

İç Mekan, Kapı ve Ön panel, Konsol Kısmını Silme

Toz ve kir, herhangi bir görünür yüzeye yapışabilir. Bu nedenle, ön paneli, koltuk başlığını ve aracın içindeki tüm yüzeyleri temizlemek için mikrofiber bir bez kullanın. İç kapı kolları ve çocukların sıklıkla dokundukları noktaları iyice silin. Ulaşamadığınız noktalar için ucuna pamuk takabileceğiniz çubuklar kullanın.

 

Kokuyu Yenileyin

Koku için kumaş koltuklara ve halıya serpmek için kuru karbonat deneyebilirsiniz. Bir gece kalacak şekilde bırakın. Ertesi gün vakumlayın. Kapalı plastik bir kaba (su şişesi olabilir)biraz kömür veya kabartma tozu da koyabilirsiniz. Kapakta sadece küçük bir yarık kesin. Koltuğun altına koyun. Kokuyu kontrol etmeye yardımcı olacaktır. Ayda bir değiştirirseniz artık koku problemi yaşamazsınız.

 

Direksiyon simidine odaklanın

Yumuşak bez veya mikrofiber bez kullanarak direksiyon simidini temizlemeyi unutmayın. Ardından kuru bir bezle kurulayın.

 

Lekeleri Çıkarmayı Deneyin

Bir sprey şişesinde bir bardak sirke, bir çorba kaşığı bulaşık sabunu ve iki bardak suyu karıştırarak ev yapımı bir çözüm deneyebilirsiniz. Herhangi bir yüzeydeki lekeye püskürtün. 15 dakika sonra nemli bir bezle silin. Islak bez kullanabilirsiniz ama nemli bezle daha etkili olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir