2021 Honda Civic İnceleme

Honda Civic 2021 İnceleme

Genel Bakış

Eskiden mütevazi bir şehirli arabası olan Honda Civic, yaptığı yeniliklerle sürmesi eğlenceli kompakt otomobile dönüştü. Sedan ya da pratik bir hatchback olarak mevcut olan Civic, 158 hp 2.0 litrelik dört silindirli veya 180 beygir gücüne ulaşan turbo şarjlı 1.5 litrelik seçeneklere sahip modellerle piyasada yer alıyor. Honda, hız sabitleyici ve şerit tutma asistanı dahil olmak üzere birçok standart sürücü yardım özelliği ile piyasaya sürdü. Ancak modern bilgi-eğlence özellikleri standart değil; Temel LX modeli, radyo ayarı sunan ve başka pek bir özelliği olmayan ve küçük sayılacak dokunmatik ekranla birlikte geliyor. Temel model olmasına rağmen, Civic çoğu alıcıyı memnun etmesi gereken kompakt bir otomobil sunuyor.

 

2021’de Yenilikler Neler?

Bunu söylemenin kolay bir yolu yok: Civic’in coupe gövde stili 2020 model yılından sonra öldü. Sedan ve hatchback modelleri yerinde, ancak Honda 2022 model için tamamen yeni bir Civic tasarlıyor. Yakında 2022 model Civic’i de tanıtacağız.

Honda Civic’in en sevdiğimiz versiyonu Sport hatchback. Sadece manuel şanzımanla standart olarak gelmekle kalmıyor, aynı zamanda sedandan daha geniş. Bu modeller isteğe bağlı olan turboşarjlı dört silindirli motorun biraz daha güçlüsü 180 hp versiyonuyla geliyor.

Motor, Şanzıman ve Performans

Civic’in dört silindirli motorları enerjik ve daha pahalı – ama daha güçlü – turboşarjlı versiyonu tercihi hak ediyor. Oldukça başarılı bir motor. Altı ileri manuelin hafif ve net hareketini isteğe bağlı sürekli değişken otomatik şanzımanı da gayet kullanışlı ve rahat. Gerçek anlamda Civic, konfor ve sürücü katılımı arasında mükemmel bir denge kurmuş. Yumuşak sürüşü, duyarlı direksiyonu ve atletik sürüş dinamikleri sürüşü eğlenceli hale getiriyor. Ne çok yumuşak ne de fazla sert, Civic’in sürüş kalitesi tam olarak olması gerektiği gibi. Hızlı, dengeli ve şaşırtıcı bir şekilde iyi hissedilen direksiyon, Civic’i sürerken çok daha keyifli hale getiriyor. Daha sportif hisler arayanlar, daha hızlı direksiyon özelliğine sahip Spor versiyonlarını düşünmelidir. İyi bir his veren sağlam bir fren pedalına sahip olmasına rağmen, frenler rakiplerin durma yeteneğine sahip değil maalesef.

 

Yakıt Ekonomisi

Honda, güç ve yakıt verimliliğinin ters doğru orantılı olmadığını kanıtladı. Her iki Civic dört silindirli de yakıtı tutumlu bir şekilde yudumluyor, ancak ilginç bir şekilde daha güçlü turboşarjlı motor, alt seviye Civic’te bulunan temel 2.0 litreden biraz daha iyi yakıt ekonomisi sağlamayı başarıyor.

 

İç Mekan, Konfor ve Bagaj

Civic’in iç mekanı geniş ve yeterli saklama alanına sahip gibi. Giriş seviyesi model bile yeterli alan sunuyor. Kompakt sınıfındaki en isteğe bağlı konfor ve rahatlık ekipmanını sunmasa da, küçük otomobil müşterileri için yeterince başarılı malzemeye sahip. Hem sedan hem de hatchback’in içi, rakiplerinin geniş kısmına yakın. Civic, kabini boyunca akıllıca tasarlanmış bir dizi saklama bölmesine sahip ve sedan’ın bagajı, sınıfının en büyüklerinden biri.

Bilgi-Eğlence ve Bağlantı

Honda’nın dokunmatik ekran arayüzü, ses sistemi için uzun zamandır beklenen ses düğmesi ve belirli işlevler için sert düğmelerin eklenmesi sayesinde çok geliştirildi. Touring sedan, navigasyon, SiriusXM uydu radyosu ve Apple CarPlay ve Android Auto bağlantısı dahil olmak üzere 7.0 inç dokunmatik ekranı aracılığıyla bilgi-eğlence özelliklerine sahip. Ön bölmede iki USB bağlantı noktası ve tek bir 12 voltluk priz girişi mevcut. Maalesef, tek bir USB bağlantı noktası veya 12 voltluk bir priz Civic’in arka koltuklarına ulaşmıyor.

 

Güvenlik ve Sürücü Yardımı Özellikleri

Sağlam çarpışma testi puanlarıyla eşleştirilen Civic, güvenliğe öncelik verenler için iyi bir seçenektir. Her Civic, otomatik uzun farlar ve önden çarpışma uyarısı dahil olmak üzere bir dizi sürücü yardım özelliğine de sahiptir. Honda bu özellikleri Honda Sensing şemsiyesi altında bir araya getiriyor. Temel güvenlik özellikleri şunları içeriyor:

 

  • Standart otomatik acil frenleme
  • Standart uyarlanabilir hız sabitleyici
  • Standart şerit tutma yardımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir