En Yeni Elektrikli Otomobiller

Önümüzdeki Yıllarda Görücüye Çıkması Beklenen Dikkat Çekici Elektrikli Araçlar

Geleceğin otomobil sektörü çok büyük ihtimalle elektrikli araçlar üzerinden şekillenecek. Son yıllarda gördüğümüz gibi otomobil firmaları elektrikli araç yapım ve üretiminde oldukça önemli aşamalar kaydediyorlar. Yakın bir zamanda elektrikli araç modellerine yeni üyeler katılacak ve ilerleyen yıllarda bu sayılar epey artacak gibi görünüyor. Sizler için yakın zamanda çıkması beklenen elektrikli araçlar listesinden dikkat çeken bazı modelleri derledik.

 

Aspark Owl (Tahmini çıkış: 2021)

Aspark Owl (Baykuş) hiper otomobili, Japon elektrikli araç üreticisinin bir dizi yüksek dolarlık hiper otomobil olacağına söz verdiği ilk şey. Owl, dört elektrik motorundan 1984 beygir gücü üretiyor, iddiasına göre benzersiz bir tork üretim sistemi ve Aspark’ın 450 km sürüş menzili sunacağını vaat ettiği 64.0-kWh lityum iyon pil paketi. Baykuş’un iddia ettiği en yüksek hız saatte 390 km olacak. Üretim maliyetinin ise  3,2 milyon dolar olması bekleniyor. Üretim dünya çapında 50 birimle sınırlı olacak ve teslimatlar 2020 ortalarında başlayacak.

 

Audi Q4 e-tron (Tahmini çıkış: 2022)

 

Adından da tahmin edebileceğiniz gibi, Q4 e-tron, boyut olarak Audi’nin Q3 ve Q5 modellerinin arasına yerleşecek gibi. Ancak, yalnızca tamamen elektrikli bir e-tron’in geleceği için her ikisinden de farklı olacak. Volkswagen Grubunun yaklaşmakta olan EV modellerinin çoğu gibi, şirketin MEB platformunu kullanacak. Burada resmedilen Q4 e-tron prototipi, üretim otomobilinin 2022’de satışa çıktığında nasıl görüneceğine dair bir işaret sayılmalı.

 

BMW iX (Tahmini çıkış: 2023)

İX’in 2022’nin başlarında satışa çıkması planlanıyor. Elbette, Avrupa bunu bizden önce alacak. BMW’nin genişletilmiş “i” elektrikli araçlar ailesi için bir amiral gemisi olması amaçlanmıştır. BMW’nin iX sesi için hedefleri ümit verici, 500 beygir gücünde ve 300 mil menzilli birleşik çıkışa sahip bir SUV. BMW ayrıca 200 kW’a kadar DC hızlı şarjı destekleyeceğini söyledi. Bu kadar güçlü bir şarj cihazı bulabilirseniz, iX pilini 40 dakikanın altında yüzde 10 ila 80 arasında doldurmalıdır. İX kabaca mevcut X5 ile aynı boyuttadır.

 

Byton M-Byte Konsepti (Tahmini çıkış: 2021 Ortası)

Byton’ın M-Byte ve K-Byte konseptleri, bir crossover ve bir sedan arasında sayılır. İlk olarak geçtiğimiz Ocak ayında CES teknoloji fuarında görüldü. Bunlar, Çin’deki girişimden 2016’dan beri elektrikli araç akınına uğraması beklenen şeyin öncüsü. Avrupa ülkeleri önce onları satın alacak, ancak M-Byte’ın 45.000 $ ‘dan başlamasını bekliyoruz. ABD’de 272 bg’lik arkadan çekişli modelin 72.0 kWh’lik bir bataryasının yanı sıra daha büyük, 95.0 kWh paketli iki versiyonu daha olacak. Byton, daha küçük pil paketinin 224 mil menzil sağlayabildiğini ve daha büyük 95 kWh pilin 286 mil için iyi olduğunu iddia ediyor.

 

Cadillac Lyriq (Tahmini çıkış: 2022)

İlk elektrikli Cadillac ve gelecekteki GM elektrikli araçların yanı sıra Spring Hill, Tennessee’de üretilecek. Lyriq hem tek motorlu arkadan çekişli hem de çift motorlu dört tekerlekten çekişli varyantları olacak. Cadillac, GM’nin modüler platformunu ve Ultium ölçeklenebilir pil mimarisini kullanarak tek bir şarjla 482 km’den fazla menzile sahip olacağını iddia ediyor. Hala bazı noktalar belirsiz olsa da Cadillac, Lyriq’in DC hızlı şarj standardına sahip yaklaşık 100 kWh kapasiteli bir pil sunacağını söylüyor. Lyriq’in dev 33.0 inç kavisli LED ekranının fotoğrafları paylaşıldı ve Cadillac, görünümü ve hissi için video oyunları ve filmler üzerinde çalışan bir dijital tasarım şirketi ile yakın zamanda ortaklık kurdu.

 

Canoo Kamyonet (Tahmini çıkış: 2024)

Canoo, Amerikalı bir elektrikli otomobil üreticisi. Şimdilik Pickup Truck olarak adlandırılıyor. Canoo pikabı 600 beygir gücü ve 320 km menzil vaat ediyor. Ford Ranger’dan daha kısa olan orta boy pikap segmentinde tipik olarak bulunandan daha küçük. Canoo, pikabının 2023 ortalarında üretimin başlayacağı 2021 ortalarında ön sipariş için sunulacağını söylüyor.

 

Chevrolet Silverado Electric (Tahmini çıkış: 2024)

Görünüşe göre GMC Hummer EV ve SUV, Chevy’nin yaklaşmakta olan tamamen elektrikli Silverado’nun modelinin oldukça etkileyici bir görünüşü olacak. Aynı çatı altında inşa edilecekler ve GM’nin Ultium pil takımını kullanarak tek bir şarjla 640 km’ye kadar çıkacaklar. Chevy, daha önce Silverado EV’sini iş kamyonu segmentinden tam yüklü bir pikaba kadar sunmayı planladığını söyledi. Chevy, üretimin ne zaman başlayacağını netleştirmedi, ancak 2025 yılına kadar 30 yeni EV pille çalışan Silverado’nun yakında piyasada olacağını düşünüyoruz.

 

Ford F-150 Electric (Tahmini çıkış: 2021)

Rivian ile yakın zamandaki ortaklığından yola çıkan Ford, F-150 kamyonetinin tamamen elektrikli bir versiyonunu yapmak istiyor. Şirket, merkezi müşteri tabanını yabancılaştırmaktan kaçınacak kadar güçlü olacağını ve aynı zamanda bir benzinli motorun karbon ayak izi olmadan bir pikap sahibi olmak isteyen yeni müşteriler çekeceğini umuyor. Ford F-150 elektrikli kamyonetinin 2021’de satışa sunulması bekleniyor ve Tesla, General Motors, Bollinger ve diğerleri elektrikli kamyonlar segmentinde zorlu bir yarış bekleyecek Ford F-150’yi. Ayrıntılı özellikler için henüz çok erken, ancak Ford, bir milyon poundluk F-150 kamyonetinin vagonlara yüklenmiş elektrikli bir F-150 çekişine sahip olduğu zaman etkileyici gösteri yaptı. Tesla Cybertruck ile Ford F-150 elektrikli kamyon karşılaştırmalarına hazır olun.

 

Kia EV6 (Tahmini çıkış: 2022)

Kia EV6, 2026 yılına kadar vaat edilen 11 yeni elektrikli Kia’dan biri. EV6, Hyundai Ioniq 5 ile aynı E-GMP mimarisine sahiptir ve 250 km civarı bir menzile sahip olması muhtemel, aşağı yukarı 215 beygir gücü görebiliriz.

 

Mercedes-Benz EQA (Tahmini çıkış: 2022)

Mercedes-Benz’in yeni EV serisi EQ ailesi olarak anılacak. Şirketin en küçük elektrikli kompakt SUV’si olan Mercedes-Benz EQA, bu yılın başlarında Avrupa’ya özel şekilde tanıtımı yapıldı. EQA’nın Euro versiyonu 187 beygir gücü ve 277 pound-feet torka sahip ve yaklaşık 57.000 $ ‘dan başlıyor. Mercedes-Benz, ABD’deki bir EQA’nın yaklaşık 280 beygir gücünde dört tekerlekten çekişe sahip olabileceğini öne sürdü. Yaklaşık 380 km menzile sahip olacak. Bu yılın ilerleyen günlerinde daha fazla EQA haberi göreceğiz.

 

Tesla Cybertruck (Tahmini çıkış: 2022 Başı)

Tesla Cybertruck’ın tasarımı ve Cybertruck’un kendisi de muazzamdır – paslanmaz çelikten yapılmış bir iri parça, üretim versiyonunda 408 kg ağırlığında olabilir. CEO Elon Musk, 21 Kasım’da Cybertruck’un açılışını yaptıktan sonra 200.000 alıcı adayının mevduatlarını bir haftadan kısa bir süre içinde bıraktığını iddia etti. paslanmaz çelik yekpare gövde, onu, yaklaşmakta olan EV kamyonetlerinin bolluğuna ilgi çekici bir potansiyel katkı haline getiriyor. İlk, en düşük menzilli versiyonun (250 milden fazla) 40.000 $ ‘ın altında fiyatlandırılacağı ve 2021’in ilerleyen zamanlarında “yakın” olacak bir üretim süresiyle fiyatlandırılacağı iddia ediliyor.

 

Volkswagen Space Vizzion (Tahmini çıkış: 2022)

Volkswagen kimliği. Space Vizzion konsepti, üretime çok hazır göründüğü Los Angeles otomobil fuarında ilk kez sahneye çıktı. Bu, VW’nin 2022’de çıkacak olan üçüncü ABD EV teklifi olacak. Vagonlar ABD’de sürekli olarak zorlu bir satış olmasına rağmen, VW geniş iç mekanı ve yüksek aerodinamik verimliliği ile geniş vagonun menzilini 480 km’ye kadar artırabiliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir