2021 Toyota Proace City İnceleme

2021 Model Proace City İnceleme

Boyut, Alan ve Performans

Avrupa’da 2016’dan beri yollarda olan PROACE CITY 2021 yılıyla beraber ülkemiz yollarında görünüyor.

PROACE CITY serisi, farklı yükleme ve oturma konfigürasyonları ve güç aktarma sistemi seçenekleriyle çok çeşitli iş ihtiyaçları için tasarlanmış.

 

Türkiye’de dört farklı model seçeneğiyle satışa sunuluyor.

1- Proace City Dream .

1.5 D 100 HP 4X2 5 İleri Düz Vites

2- Proace City Dream A/T .

1.5 D 130 HP A/T 4X2 8 İleri Otomatik Vites

3- Proace City Passion X-Pack A/T .

1.5 D 130 HP A/T 4X2 8 İleri Otomatik Vites

4- Proace City Flame X-Pack A/T

1.5 D 130 HP A/T 4X2 8 İleri Otomatik Vites

Boyutlar ve Bagaj

PROACE CITY’ye 4.3m3 (Smart Cargo seçeneğiyle uzun versiyon) maksimum hacimle mükemmel yük kapasitesi sağlıyor. Özellikle Toyota, sınıfında iki Europalet barındırabilen birkaç araçtan biridir.

PROACE CITY’nin maksimum yük kapasitesi bir tonda (her iki versiyonda da) sınıfının en iyisidir.. Daha fazla yük taşıması için asimetrik arka kapılar (camlı veya camsız) veya üstten menteşeli bir bagaj kapağı seçilebilir.

Dizel motor seçeneği, 100 ila 130 hp arasında bir güç dağılımı ve beş ileri manuel veya sekiz ileri otomatik şanzıman seçenekleri sunuyor.

PROACE CITY serisi, yetenek, çok yönlülük, performans ve verimlilik açısından segmentteki iş ve filo müşteri gereksinimlerini fazlasıyla kapsıyor ve Toyota’nın hafif ticari araç pazarındaki konumunu güçlendirme potansiyelini gerçekleştirebilmesini sağlayacağına kesin gözüyle bakılan bir araç. Avrupa’da ciddi şekilde sınıfının en iyileri arasına çok kısa sürede adını yazdırdı.

 

Üstün donanım özellikleriyle güvenlik, konfor ve rahatlık

PROACE CITY, gelişmiş güvenlik, rahat bir sürüş ortamı ve gelişmiş performans ve pratiklik sunan bir dizi özellik içeren donanım spesifikasyonlarından yararlanıyor.

Güvenlik özellikleri, müşteri gereksinimlerini üç farklı pakette karşılayarak yüksek düzeyde aktif güvenlik sağlıyor. Standart olarak, bunlar bir Ön Çarpışma Sistemi, Yol İşareti Asistanı, Şeritte Kalma Yardımı, Hız Sabitleyici ve direksiyon başında uzun süre kaldıysa sürücüye mola vermesini öneren bir “kahve fincanı uyarısı” içerecek. Otomatik Uzun Far, Sallanma Uyarısı ve genişletilmiş Yol İşareti Yardımı sistemi ile içerik ikinci pakette artırılırken, en kapsamlı paket ayrıca Adaptif Hız Sabitleyici ve Kör Nokta Monitörü içerecek. Tüm modeller ayrıca ciddi bir kaza durumunda acil servislerle otomatik bağlantı için eCall ile birlikte gelecek.

Multimedya ve bağlantı söz konusu olduğunda, PROACE CITY, MirrorLink, Apple CarPlay (Siri asistanı dahil) ve Android Auto (Google asistanı dahil), Bluetooth ve USB / Aux ile ses ve akıllı telefon işlevlerine erişmek için sekiz inçlik bir dokunmatik ekrana sahip olacak.

3D haritalama, sesli komut tanıma ve bağlı trafik bilgileri (Tomtom Traffic yoluyla) dahil olmak üzere navigasyon ve çevrimiçi işlevlerle kullanılabilir.

PROACE CITY ayrıca, navigasyon, hız sınırları ve güvenlik fonksiyonları gibi temel sürüş bilgilerini sürücünün ileri görüş hattında rahat ve net bir şekilde sunan bir baş üstü ekranı da sunuyor.

Güvenlik ve manevra kolaylığı, aracın arkasındaki alanın hem 180 derecelik hem de üstten dinamik görüntülerini ve daha geniş bir alanı (180 derece artı) kapsayan statik bir görüntü sağlayan bir arka görüş kamerası tarafından desteklenmektedir. Kör Nokta Monitörü, sürücüyü kör noktalarda hareket eden diğer yol kullanıcılarının sesli ekranındaki bir uyarı ile uyarır.

Smart Active Vision tarafından daha yüksek düzeyde sürücü desteği sağlanır. Bu, aracın arkasında ve yanında net, gerçek zamanlı bir görüntü sağlamak için iki özel kamera ve tavana monte edilmiş beş inçlik bir ekran kullanıyor ve sürücünün metal panelleri etkin bir şekilde görmesine izin veriyor. Hareket halindeyken veya hareketsizken uzun mesafeli bir arka görünüm veya geri giderken kısa mesafeli bir görünüm seçilebilir. Görünüm, aracın yolcu tarafındaki kör noktaya da çevrilebilir.

PROACE CITY’nin performansı, Toyota Traction Select ile farklı sürüş koşullarının üstesinden gelmek için uyarlanabilir. Sürücü, bir döner kontrolör kullanarak Normal, Kar, Kum ve Tüm arazi modları arasında seçim yapabilir.

Van kullanıcıları, maksimum ağırlığın yüzde 90’ına ulaşıldığında uyarı veren ve maksimum ağırlık aşıldığında kombimetrede bir uyarı ekleyen, PROACE CITY sınıfında benzersiz bir başka özellik olan Akıllı Yük Göstergesi ile yüklerini kontrol edebilirler.

PROACE CITY için sunulan diğer gelişmiş donanım özellikleri arasında kablosuz bir akıllı telefon şarj cihazı, sınıfında benzersiz elektrikli park freni ve yolcu versiyonu için elektrikli gölgeli panoramik bir tavan ve bir park yardım sistemi yer alıyor.

 

Fiyat

Fiyatlar bayilere ve dolar kuruna göre değişkenlik gösterebilir.(Nisan 2021 son güncelleme)

Başlangıç fiyatı 209.000 tl.

standart üst model fiyatı: 270.000 tl.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir