Lekeli Ciltler İçin Güneş Kremi Tavsiyesi

 

En İyi Leke Karşıtı Güneş Kremleri/Leke Karşıtı Güneş Kremi Tavsiyesi

Vücudun cildi güneşin zararlı UV ışınlarından korumak için salgıladığı ve bronzlaşmaya neden olan cilt rengini kontrol eden doğal bir pigment olan Melaninin fazla üretimi ya da düzensizliğine bağlı olarak ciltte lekeler oluşur. Vücudumuzdaki lekelerin birçoğu güneş ışınlarına uzun süre boyunca maruz kalma sonucu ortaya çıkar. Fakat bunun yanı sıra genetik faktörler, hormonal ilaçlar, hamilelik ve bazı kimyasal maddeler de melanosit hücre yapısını bozabilir.  Bu lekelere yine de dikkat etmeliyiz. Bunlar kimi zaman cilt kanseri gibi ciddi sağlık sorunlarının habercisi de olabilir.

Ciltte oluşan lekeyi gidermek çok zor olduğundan lekeler oluşmadan önce önlemlerimizi almalıyız. Ya da lekeli bir cilde sahipsek buna uygun ürünler kullanmalıyız. Leke oluşumunda güneş en büyük etken olduğu için cildimize uygun güneş kremi seçmek önemlidir.

Sizin için birkaç tane güneş kremini inceledik.

1. Tritone Sunblock Lotion Spf 50+ Face & Body 150 ml

Bu losyon yüz ve vücuttaki lekelerin giderilmesine ve yeni lekelerin oluşmasını engellemeye yardımcı oluyor. Dermataloglar tarafından önerilen bir üründür. 150 ml. olduğu için rahatlıkla tüm yıl yüz ve vücut için yeterlidir. Ciltte sürdükten sonra çok az sarımsı bir renk verir; fakat bu durum geçicidir. Çok hafif ilaç gibi bir kokuya sahiptir.

2.  Solante pigmenta SPF 50+ Losyon 150ml

Hassas ciltler dahil tüm cilt tiplerinde güvenle kullanılabilir. Özel kokusu, içerisindeki bitkisel özler yoluyla elde edilir. Bu losyonda hem güneş koruyucu hem de lekelerin rengini açmada etkilidir. Nemlendirici özelliği ile günlük nemlendirme ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olur. Tüm güneş koruma ürünlerinde olduğu gibi dışarı çıkmadan 15 dakika önce cilde uygulamak gerekmektedir. Günde 3 veya 4 kez uygulanır.

3. Vichy Capital Soleil Anti Dark Spots Spf 50+ Leke Karşıtı Renkli Güneş Kremi 50 ml

Çok yüksek korumalı leke karşıtı renkli güneş koruyucu yüz kremi olarak adlandırıyor firma kendini. Renkli bir ürün. Tüm cilt renklerine uygun. Fakat kullanıcı yorumlarına baktığımızda turuncu renkten şikayetler de var. Koyu lekelerin görünümünü azaltıyor.

4. Dead Sea Spa Magik Aydınlatıcı Leke Karşıtı Krem Spf 50 50 ml

Firma kremi kendine özgü formülü ile aydınlatıcı özelliği sayesinde cilt tonunun eşit bir şekilde görünmesine ve lekelenmeye karşı korunmasına yardımcı olmasını ön plana çıkararak tanıtıyor. Anti-aging etkisi sayesinde cildi korumaya yardımcı olur. Cildin korunmasına ve nemlenmesine yardımcı olur. Tüm cilt tiplerine uygundur. Yüz, vücut için kullanılabilir. Kullanıcı yorumlarına baktığımızda en çok göz yakmasının çok rahatsız edici olduğu vurgulanmış. 50 ml. yaz için az bir miktar. Bu boyut için pahalı bir ürün.

5.  La Roche Posay Anthelios Pigmentation SPF 50

Öncelikle lekeleri azaltma özelliği yok. Fakat bunların görünümünü oldukça iyi bir şekilde kapatıcı özelliği var. Yoğun güneş ışığına maruz kalan, alerjiye eğilimli, hassas veya güneşe karşı toleranssız tüm cilt tiplerine uygundur. Parlamaya sebep olmayan dokusu var. Renklidir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir