Mitsubishi Electric mi Mitsubishi Heavy Industries mi

Mitsubishi Electric mi Mitsubishi Heavy Industries mi Hangisi Daha İyi

Klima Tercihi oldukça kafa karıştırır. Hele ki Mitsubishi klima alacaklar için bu durum daha karışık hal alır. Çünkü aynı markadan iki tane vardır acaba hangisini tercih etmeliyiz?

Peki Mitsubishi Electric ve Heavy Industry ürünleri arasındaki fark nedir? Aynı şirket tarafından mı üretildi? Bir marka diğerinden “daha iyi” midir? Hikâye ne? Bu arada, Mitsubishi Heavy Industries ve Mitsubishi Electric’in kısaltmaları olarak sıklıkla “MHI” ve “ME” ifadeleri kullanılır.

 

Bu yazıda üç başlık yer alacak. Konuyu takip edenler için gerekli açıklamaları yapmaa gayret göstereceğiz. Mitsubishi Electric incelemesi, Mitsubishi Heavy Industries incelemesi ve Mitsubishi Heavy Industries ile Mitsubishi Electric karşılaştırması. Tüketicilerin bu mükemmel ürünleri kimin yaptığını, her birinin güçlü noktalarının ne olduğunu ve birbirlerine karşı nasıl yığıldıklarını bilmesi önemlidir.

 

Giriş

Tam ölçekli bir Mitsubishi Heavy Industries ile Mitsubishi Electric eşleşmesine gelince, hangisinin daha iyi olduğuna değil, hangisinin yaşam durumunuza en uygun olduğuna bakmak gerekir. Bir bakıma klima tercihi de, yeni bir araba almaya benzer. Pek çok farklı stil, model ve fiyat aralığı vardır, ancak amacınız için “mükemmel” aracın hangisi olduğuna yalnızca siz karar verebilirsiniz.

 

Mitsubishi elektrik ve ağır sanayi arasındaki farkı öğrenmek için şirketlerin geçmişine hızlıca göz atarak başlayalım. Bundan sonra, bir Mitsubishi Heavy Industries incelemesi yapıp bir Mitsubishi Electric incelemesi yapacağız ve her şirketin ürünlerinin belirli alanlarda nasıl mükemmel olduğunu göreceğiz.

 

Aynı Şirket mi?

ME ve MHI iki rakip şirkettir. ME ve MHI arasındaki en önemli fark, ortak bir kaynaktan ortaya çıksalar da rakip klima ürünleri üretip dünya çapında satmalarıdır. Ürünler aynı değildir. Farklı garantiler, fiyatlar ve özellikler sunarlar.

Bazı yerlerde yalnızca MHI veya ME ürünlerini satın alabilirsiniz, ikisini birden satın alamazsınız. Örneğin Japonya’da ancak ME klimalardan alabilirsiniz.

Arka Planda Neler Oldu

Her şey 1870 yılında Mitsubishi Shipbuilding Company’nin kurulmasıyla başladı. Daha sonra, 1921’de gemi yapımcıları Mitsubishi Electric Corporation adlı ayrı bir elektrik şirketini kurmaya karar verdiler. Çoğunlukla büyük gemilerde kullanılmak üzere elektrik motorları yaptılar.

 

Birkaç yıl sonra, gemi inşa şirketi adını Mitsubishi Heavy Industries olarak değiştirdi ve bu noktada Mitsubishi Electric kendi başına bağımsız bir kuruluş haline geldi. O zamandan beri, MHI ve ME, başta ısıtma ve klima olmak üzere birçok ürün pazarında rakip firmalar oldular. Dolayısıyla, aynı ana şirketten gelseler bile, bugün tamamen rakip firmalara dönüştüler.

 

Mitsubishi Electric İncelemesi

ME ne ile tanınır? Kısacası, ürettikleri her yeni ürüne kalite ve teknolojiyi katarak kendilerine itibar kazanmak için uzun yıllar harcamışlardır. Sektördeki en saygın klima üniteleri üreticilerinden biri olan Mitsubishi Electric, dünya çapında en yüksek kalitede, mevcut en yüksek teknolojilerden bazılarına sahip olan ve bireyler için rekabetçi fiyatlara sahip dayanıklı, uzun ömürlü ürünleriyle tanınır.

 

İşte bir ME ürünü satın aldığınızda elde edeceğiniz şeylerin kısa bir listesi:

 

Sessiz, Sorunsuz Çalışma: Süper sessiz olacak şekilde tasarlanan bu serideki ME ürünleri, tam kapasitede çalışırken bile neredeyse sessiz, tamamen sorunsuz çalışma ile tüketici memnuniyeti sunar.

 

Yüksek Teknoloji Özellikleri: Tüm ME üniteleri, uzaktan kumanda özelliğinin yanı sıra, onları çalıştırmayı ve keyfini çıkarmayı bir zevk haline getiren diğer yüksek teknoloji özellikleriyle birlikte gelir.

 

Kullanıcı Dostu Modeller: Çok sayıda yüksek teknolojili kontrolle bile, sistem ara yüzünün çalıştırılması kolaydır.

 

Uzun Ömürlü Bir Ürün: Bu ünitelerin dayanıklılığının sırlarından biri, kanatlarının (ısı alışverişi için) tamamen ayrılmış olmasıdır. Bu, çok fazla toz biriktirmedikleri, neredeyse diğer ürünler kadar sık ​​tıkanmadıkları ve son derece verimli oldukları anlamına gelir. Bu tasarım özelliği, tüm ME birimlerinin çoğu rakibin modelinden daha uzun süre dayanmasını sağlar.

 

Mitsubishi Heavy Industries İncelemesi

Mitsubishi Heavy Industries’in Mitsubishi Electric’in ana rakibi olması nedeniyle, çok benzer modellere sahip olduğunu söylemeye gerek bile yok. MHI’nın onlarca yılını son derece güvenilir, dayanıklı, ileri teknoloji içeren ve mükemmel genel kaliteye sahip ısıtma ve soğutma ürünleri yaratmak için harcamıştır.

 

Mitsubishi Heavy Industries klima ünitesi satın aldığınızda ne elde edersiniz?

 

Güvenilirlik: Tüm dünyada, şirketin ürünleri, her gün birçok çalışma saatini test ettikleri durumlarda bile, dayanıklılık ve uzun yıllar boyunca mükemmel bir üne sahiptir.

 

Yüksek Performans: Süper verimli olacak şekilde özel olarak tasarlanan şirket, büyük ve küçük alanları ısıtma ve soğutma teknolojisini mükemmelleştirmek için bir yüzyıldan fazla zaman harcadı.

 

Maliyet Verimliliği: Maliyet etkinliği faktörüne yardımcı olan rekabetçi fiyatlandırmanın yanı sıra, MHI tarafından yapılan birimler, ev sahiplerinin ve işletme sahiplerinin elektrik faturalarını ortalamanın altında tutmalarına yardımcı olabilir. Bu avantajı sağlayan anahtar bileşen, zekice tasarlanmış tasarımdır. Üniteler, küçük bir miktar elektrikten bile en iyi şekilde yararlanabilecekleri şekilde inşa edilmiştir.

 

Neredeyse Gürültüsüz: En yüksek kapasitede çalışırken bile gürültüyü azaltan özel bir şekilde tasarlanmış MHI klima üniteleri neredeyse gürültüsüzdür. Ev sahipleri için, yalnızca sese bağlı olarak ünitenin çalıştığını bile bilmemek oldukça yaygındır. Konutlarda ısıtma ve soğutmanın ilk günlerinde, sistemler çok gürültülü olmalarıyla ünlüydü. MHI bu ilk birimlerle çalıştı ve sesi içeren ve yüzde 99’unun açık ortama kaçmasını önleyen benzersiz bir tasarım oluşturdu. Bu nedenle MHI ısıtma veya soğutma üniteniz çalışırken hiçbir şey duymayacaksınız.

 

Fiyatlandırma: ME gibi, MHI split sistemleri rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılır. Aslında bu iki şirket, sektörlerinin en üst kademesindedir ve yeni alıcıları çekmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Bu, fiyatları olabildiğince düşük tutmak anlamına gelir. Mitsubishi Heavy Industries ile Mitsubishi Electric arasındaki rekabetin tüketiciler için iyi bir şey olmasının sadece bir nedeni budur. Ancak ülkemizde her iki firmanın ürünleri oldukça pahalı durumdadır.

Değerlendirme

Yukarıdaki her bir şirketin ürünleri için avantajlar listesine bakabilir ve kendiniz karar verebilirsiniz. Görünürde açık ara bir üstünlük yok. Çünkü her tüketicinin farklı ihtiyaçları ve tercihleri ​​vardır. Her iki şirket de çok çeşitli boyutlarda yüksek teknoloji ürünü, yüksek kaliteli seçenekler sunuyor. Isıtmak veya soğutmak istediğiniz alanın boyutu ne olursa olsun, her iki firma da oldukça başarılı ürünlere sahiptir. Ancak bizim yaptığımız incelemelere göre; dayanıklılık konusunda Mitsubishi Elektrik genel anlamda bir adım öne çıkmaktadır.

 

1 Yorum

  1. İBRAHİM HALİL TAZE Yanıtla

    ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM GERÇEKTEN TAM YOL GÖSTERME ANLAMINDA OLMUŞ HAKİKATEN İKİSİ ARASINDAKİ FARKI ÇOK GÜZEL ANLATMIŞ HOCAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir