Dünyanın En İyi Bisikletleri/ En İyi Bisiklet Markaları

Dünyanın En İyi 10 Bisiklet Markası

 

Bisikletler dünyada en çok kullanılan ve en ekonomik olan araçlardır. En yaygın olarak kullanılan araçlar olmalarına ek olarak, diğer araç türlerine göre kullanımı en kolay, çevre kirliliğine yol açmayan ve nispeten ucuz olan araçlardır. Bisiklet kullanmak eğlenceli olduğu kadar insan sağlığı açısından da oldukça faydalı araçlardır.

Bu yazımızda bazılarının satışı ülkemiz de olmasa da dünya piyasasında yer alan en iyi bisiklet markalarını ele alacağız.

Piyasa birçok marka ve modelle dolu. Bunlar, her bütçe için tüm fiyat aralıklarında mevcuttur. En modern markalar şık, modaya uygun ve oldukça hoş görünümlüdürler. En iyi bisikletleri seçmek için tarzlarını, bütçenizi, güçlerini veya dayanıklılıklarını ve nihayetinde renk ve zevkinize göre estetiklerini göz önünde bulundurmalısınız.

 

Dünyanın En İyi 10 Bisiklet Markası Listesi

10) Yeti Cycles

Dünyanın En İyi 10 Bisiklet Markası 3

Yeti Cycles, ürünlerinin dayanıklılıklarıyla öne çıkmış ve sektörde de önemli bir güç haline gelmiştir. 1985’ten beri var olan şirket, en kaliteli bisikletleri tasarlayıp üretmektedir. Süspansiyon için ZeroLoss Teknolojisi tasarımını kullanan şirket, kullanıcılarına dağcılık sırasında çok ihtiyaç duyulan bir özellik olan kolay tekerlek hizalama bisikletlerini şaşırtıcı bir şekilde sunuyor.

Şirket, yaratıcı tasarımcılardan oluşan bir ekiple çalışıyor, bu nedenle koleksiyonlarının diğer şirketlerinkinden tamamen farklı bir dağ bisikleti tasarımına sahip olması normal. Türkiye’de satışı bulunmuyor.

 

9) Kona Bisikletleri

Dünyanın En İyi 10 Bisiklet Markası 2

Ülkemizde satışı olmayan ama dünya çapında ünlü olan başka bir marka da Kona Cycles’tir. Ana üretim yerleri Washington, Cenevre ve Vancouver’da olan sektördeki bir başka büyük şirkettir. 1988 yılında kurulan şirket, komple tüp tasarımlı dağ bisikleti serileri tasarlayan ve üreten ilk şirket olarak tanınmaktadır. Bisikletleri, aşırı yokuş aşağı arazileri idare etme yetenekleriyle tanınır.


Bugün şirket, bisikletlerini alüminyum, fiber, çelik, karbon ve titanyum gibi kaliteli malzemeler kullanarak üretiyor. Kıtalarda yaklaşık 60 ülkede müthiş bir varlıkla ürünlerini pazarlıyorlar. Kona, pazara cyclocross, banliyö, dağ bisikletleri ve diğerleri dahil olmak üzere çok çeşitli bisikletler sunmaktadır.

 

8) Marin Cycles

Dünyanın En İyi 10 Bisiklet Markası 4

Merkezi California, Marin County’de bulunan Marin, 1986 yılında kurulmuştur. Oldukça yüksek kaliteli bisikletler tasarlayıp üreten şirketlerden bir tanesidir. Şirket, uzun süredir ABD’deki en iyi bisiklet şirketi olarak kabul ediliyor. Dağ bisikletlerinde uzmanlaşan şirket, dünyadaki en yüksek fiyatlı bisikletlerden bazılarına sahiptir.

Sadece dağ bisikleti değil, aynı zamanda diğer bisiklet çeşitlerinde de oldukça başarılı ürünlere sahipler. Ancak dağ bisikleti kadar yaygın üretimleri yok. Şirket, kendilerini tasarıma adadıkları her ürünle pazara benzersiz bir deneyim sunmaya çalışmaktadır.

 

7) Cannondale

Dünyanın En İyi 10 Bisiklet Markası 5

1971’de kurulan Kanada merkezli şirket, 1983’te üretime başladı ve bundan sonra bir daha geriye bakmadı. Alüminyum kadroları ile bisiklet sektöründe yeni bir dönem başlatan firma, son yıllarda sektöre her açıdan canlılık katan karbon fiber tasarımlara da imza attı.

Özetle, Cannondale tarafından üretilen bisikletler süper verimlilikle ilişkilidir. Bu, çerçeveleri tamamlayan ve dağlara tırmanırken rahat sürüşler sağlayan zahmetsiz vites değiştirme mekanizmalarından anlaşılabilir. Cannondale, kısa süre önce Tayvan’da Asya pazarını hedefleyen bir bisiklet markası ve bir fabrika daha kurmuştur.

 

6) Merida Bisikletleri

Dünyanın En İyi 10 Bisiklet Markası

1970’li yıllarda bisiklet teknolojilerinde bir devrimi meydana gelmiştir. Bu tarihlerde dünyada birçok yeni ve atılımcı bisiklet firması ortaya çıkmıştır. Bu şirketlerden biri de Merida’dır.

Ike Tseng tarafından kurulan şirket, yılda yaklaşık 2,2 milyon bisiklet üretiyor. Pazar tabanları yaklaşık 77 ülkeye yayılmıştır. Merida bisikletleri, birinci sınıf fiyatlar, şık tasarımlar ve rahatlıklarıyla öne çıkan bisikletlerdendir.

 

5) Specialized

Dünyanın En İyi 10 Bisiklet Markası 6

Amerikan bisiklet markası olan  Specialized, sadece bisiklet ve bisiklet parçaları üretmektedir. Dünyanın en ünlü ve en iyi bisiklet markaları arasında yer almaktadır. Bisiklet, özellikle spor endüstrisinde o kadar popüler oldu ki, bir noktada beş Olimpiyatçı, Olimpiyatlarda markanın bisikletlerini kullandı. Daha önce ve sonra başka hiçbir marka bu kadar yüksek bir sayıya sahip olmamıştı. bisikletlerinin dağlara çıkmanın kolay olduğu kadar keyifli bir sürüşe sahip olabileceklerini göstermiştir.

 

4) GT Bisikletleri

Dünyanın En İyi 10 Bisiklet Markası 9

1972 yılında Richard Long ve Gart Tümer tarafından kurulan GT Bikes, aynı zamanda sektördeki en güçlü üreticilerden biridir. Kaliforniya merkezli Santa Ana şirketi, üç ana bisiklet tipinin üretimi ile ünlüdür: yol bisikletleri, BMX bisikletleri ve dağ bisikletleri. Marka, kendisini kesinlikle daha yükseklere taşıyan üçlü üçgen tasarımı sayesinde bir referans model haline geldi. Bisikletlerin arka cepheleri, bu markanın sunduğu süper konfordan sorumlu süper kolay süspansiyonlarla tasarlanmıştır. Performansa ek olarak şirket, pazarına inanılmaz derecede harika görünüme sahip çok çekici bisikletler sunuyor.

 

3) Santa Cruz

Dünyanın En İyi 10 Bisiklet Markası 8

 

Ülkemizde satışı bulunmayan bisiklet markalarından biri de Santa Cruz’dur. İsmi yüksek performanslı bisikletlerin başında gelen, en popüler bisiklet markalarından biridir. 1993 yılında Rich Novak ve Roskopp Rob tarafından kurulan şirket, 1994 yılında piyasaya sürülen, tam süspansiyonlu ve 3 inçlik seyahat pivot tasarımına sahip ilk ürününden de anlaşılacağı gibi, üst düzey bisikletler üretmiştir.

Kaliforniya’da bulunan bisikletleri, tepeleri tırmanırken daha az yorucu hale getiren kolay pedal çevirmek için tasarlanmıştır. Santa Cruz, esas olarak birinci sınıf bisikletleriyle tanınsa da, aynı kalitede ancak en uygun fiyatlı bisiklet markalarından biri ile farklı bütçelere hitap etmektedir.

2) Trek

Dünyanın En İyi 10 Bisiklet Markası 7

Trek Cycles 1976’da kuruldu ve o zamandan beri dayanıklılığıyla biliniyor. Şirket, ürünlerini Gray Fisher, Electra Bicycle Company, Klein ve Diamant Bikes gibi farklı markalar altında satarak dünyada pazar lideri olarak kabul edilmektedir.

 

Bunlar esas olarak dayanıklı ve yaklaşık 150 kilograma kadar ağır adamlar tarafından kullanılabilen seri bisikletlerin ilkidir. Trek Cycles ürünleri dünyada 90’dan fazla ülkede pazarlanmaktadır. Yalnızca Kuzey Amerika’da şirketin yaklaşık 1700 bayisi var. Waterloo, Wisconsin merkezli bir şirket olan Trek, bize kaçınılmaz olarak iki tekerlek üzerinde daha iyi bir deneyim getiren yüksek performanslı ürünleriyle tanınır.

 

1) Giant

Dünyanın En İyi 10 Bisiklet Markası 10

Birçok açıdan en iyi bisiklet markası Giant Bicycles. Bu, tartışmasız en yaygın marka ve piyasadaki tüm bisikletlerin en çok talep edileni olmasından da kaynaklanıyor. Tayvan merkezli bir üretici olan Giant Manufacturing Co.’nun Hollanda ve Çin’de de üretim tesisleri bulunmaktadır. 50’den fazla ülkeye yayılmış 12.000’den fazla perakende mağazasından oluşan bir zincir aracılığıyla şirket, her yıl ortalama en az bir milyar dolar gelir elde ediyor.

 

Giant, diğerlerinin yanı sıra harika tasarımlar ve çift süspansiyon içeren harika özelliklere sahip tüm serilerde bisikletler üretmektedir. 1972’de kurulan Giant’ın basit küresel hedefi, bisiklet sürmenin sadece daha iyi değil, aynı zamanda fiyat açısından herkes için çok erişilebilir olmasını sağlamaktır.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir